Reklama

Reklama

Powiat kutnowski otrzyma ponad 117 mln zł! To środki z Polskiego Ładu [ZDJECIA/WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Inwestycje w naszym powiecie, na które przeznaczone zostaną środki z Polskiego Ładu oficjalnie przestały już być tajemnicą. Podczas konferencji prasowej w kutnowskim starostwie przedstawiciele powiatu poinformowali o gigantycznych dofinansowaniach na lokalne przedsięwzięcia. Jakie inwestycje zostaną zrealizowane? Sprawdzamy.

Reklama

O pieniądzach, które z „Polskiego Ładu” trafią do samorządów z powiatu kutnowskiego opowiadał senator Przemysław Błaszczyk, a także starosta Daniel Kowalik i wicestarosta Magdalena Krupińska-Kotulska. Towarzyszyli im członkowie zarządu powiatu – Jolanta Pietrusiak, Tomasz Walczewski i Marek Kubasiński.

Jak zaznaczono podczas konferencji, środki z flagowego rządowego programu mają wesprzeć lokalne budżety samorządów z powiatu kutnowskiego. Łączna kwota pomocy to aż 117 306 331 zł.

- Program „Polski Ład” to pilotażowy i myślę, że przełomowy program rządu Zjednoczonej Prawicy. Chyba nigdy w historii nie było takich środków, takich inwestycji i takich możliwości dla samorządów, a tym samym dla mieszkańców powiatu i gmin. Wiemy też, że niektórzy samorządowcy, szczególnie dużych miast, podważają, czy negują zasadność „Polskiego Ładu”. Wiemy, że w ubiegłym tygodniu włodarze miasta uczestniczyli w spotkaniu, które miało wskazywać, jakie niby straty mają przynieść zmiany podatkowe – mówił senator Przemysław Błaszczyk.

Jedne z największych dofinansowań trafią do Miasta Kutna oraz powiatu kutnowskiego. Ponad 24 mln zł przeznaczone zostaną na budowę infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej i sportowej w dolinie rzeki Ochni. Około 16 mln zł wyniesie za to modernizacja dróg powiatowych nr 2172E, 2110E i 2161E. 

- Cieszy nas fakt, że każdy z samorządów naszego powiatu pozytywnie przebrnął przez formułę wyłonienia projektów przeznaczonych do realizacji. Warto powtórzyć, jak ważny jest „Polski Ład” dla samorządów. Trafią do nich ogromne kwoty, chyba żaden samorząd naszego powiatu nigdy w historii nie mógł liczyć na takie wsparcie. Przypominam, że samo procedowanie środków z funduszu było dość proste, wystarczyło określić zadanie bez żadnych głębszych specyfikacji, co daje samorządowi również ten plus, że w trakcie wykonywania tych inwestycji jesteśmy w stanie dopasowywać je do potrzeb i aktualnej sytuacji – dodawał Daniel Kowalik.

Sporą dotację otrzyma również gmina Kutno (6 650 000 zł) oraz gmina Nowe Ostrowy (7 220 000 zł).

- Z informacji, które do nas docierają wynika, że w następnych naborach planowane są zadania dotyczące m.in. służby zdrowia. Tutaj też liczymy, że uda się przeprowadzić w końcu termomodernizację naszej jednostki. Kwoty przyznane samorządom teraz dają nam nadzieję na to, że te konieczne dla mieszkańców inwestycje zostaną przeprowadzone – mówił D. Kowalik.

Jakie inwestycje zostaną zrealizowane i jakie środki na nie przyznano? Sprawdzisz w galerii zdjęć. Poniżej także zapis wideo z konferencji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE