Reklama

Powiat kutnowski został "Samorządowym Liderem Edukacji"

Opublikowano:
Autor:

Powiat kutnowski został "Samorządowym Liderem Edukacji" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powiat kutnowski już po raz kolejny wziął udział Gali Finałowej V edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw. Uzyskał tym samym tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji".Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji" jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. W Programie "Samorządowy Lider Edukacji" Komisja Ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II) dokonuje oceny działań samorządów w sferze zarządzania oświatą. Samorządy, które spełnią określone regulaminem Programu kryteria i uzyskają pozytywną ocenę ekspertów, otrzymują certyfikat i tytuł "Samorządowego Lidera Edukacji". Certyfikat jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu terytorialnego. Od 2011 roku corocznie wyróżniamy najlepsze pod względem polityki oświatowej gminy, powiaty i województwa w Polsce.

- Zaangażowanie, kreatywność, innowacyjność oraz skala działań realizowanych w szkołach, placówkach i ośrodkach Powiatu Kutnowskiego kolejny raz znalazły uznanie w oczach komisji ekspertów Programu – mówi Artur Gierula, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego – Pragnę serdecznie podziękować wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom, Pracownikom Administracji i Obsługi oraz Uczniom. Cieszę się, że mogę służyć pomocą w realizacji projektów i działań przynoszących tak spektakularne efekty, dostrzegane i doceniane przez szacowne grono Profesorów najlepszych polskich uczelni.

Program „Samorządowy Lider Edukacji” to szansa na promocję JST mogących pochwalić się sukcesami w sferze lokalnej polityki edukacyjnej, ale także możliwość uzyskania cennej informacji eksperckiej na temat działań samorządu w zakresie edukacji i nauki, co sprzyja realizowaniu polityki projakościowej, opartej na zaleceniach audytorów zewnętrznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE