Reklama

Powiat szykuje geoportal

Opublikowano:
Autor:

Powiat szykuje geoportal - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z inicjatywy Ewy Ciągło – dyrektora Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami powstanie Geoportal oparty na usłudze WMS (Web Map Service - standard udostępniania map w postaci rastrowej za pomocą interfejsu http). Instalacja serwisu pozwoli na rozpoczęcie uruchamiania usług w systemie teleinformatycznym, co w znaczący sposób powinno zmniejszyć potrzebę odwiedzania się i kontaktowania się telefonicznego geodetów z urzędem.Możliwości programu będą następujące: nawigacja po mapie, identyfikacja obiektu na mapie i prezentacja informacji opisowych powiązanych z obiektami graficznymi, korzystanie z modułu obsługi wykonawcy przez stronę www, np.: przyjmowanie zgłoszeń roboty i ich przeglądanie, czy przesyłanie potwierdzeń przelewów, wyszukiwanie informacji graficznych w oparciu o dane opisowe w zakresie: numerów działek, właścicieli nieruchomości, współrzędnych geograficznych i geodezyjnych.

W przyszłym roku planowane jest dokupienie modułu „Komornicy”, który zapewniłby również komornikom możliwość składania zapytań, czy dany podmiot posiada nieruchomość na terenie powiatu kutnowskiego. W przypadku pozytywnego potwierdzenia komornicy mogliby występować o więcej danych. Potencjalnie może to zmniejszyć ilość zapytań i udzielanych informacji przez Wydział Geodezji nawet o 80 proc.

Łączny koszt wykonania Geoportalu wynosił będzie ponad 23 tys. zł brutto. Z używaniem serwisu nie będzie związana żadna dodatkowa opłata. Całe przedsięwzięcie będzie realizowała firma GEOBID sp. z o.o., która jest autorem wszystkich oprogramowani specjalistycznych w dziedzinie geodezji i kartografii, z których korzysta Starostwo Powiatowe w Kutnie (programy: EWOPIS, EWMAPA, Ośrodek, Bank Osnów, Rejcen, Mienie).

Termin realizacji przedsięwzięcia nie dłuższy niż dwa miesiące od momentu podpisania umowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE