Reklama

Powiat wyda ponad 100 tys. na pomoc dla mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Powiat wyda ponad 100 tys. na pomoc dla mieszkańców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Poradnictwo obywatelskie czy nieodpłatna pomoc prawna - na to mogą liczyć mieszkańcy powiatu kutnowskiego. Starostwo bowiem w przyszłym roku będzie prowadzić dwa takie punkty i wczoraj powierzyło realizację wartego ponad 100 tys. zł. zadania publicznego stowarzyszeniu z Łodzi.

Powiat kutnowski ogłosił pod koniec października otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych, którym powierzy realizację zadania polegającego na prowadzeniu dwóch punktów darmowej pomocy prawnej lub darmowego poradnictwa obywatelskiego. Punkty te będą prowadzone na terenie powiatu przez cały przyszły rok. Jak czytamy w ogłoszeniu konkursowym, zadanie to będzie realizowane w terminie od 2 stycznia do 31 grudnia przez 5 dni w tygodni i co najmniej przez 4 godz. dziennie. Miejsca, w których mieszkańcy będą mogli korzystać z ww. form pomocy to lokal przy ul. Poznańskiej 15 w Krośniewicach oraz przy ul. Barlickiego 15 a w Żychlinie.

Oferty na realizację tego zadania złożyło łącznie 9 fundacji i stowarzyszeń. Kwota dotacji, jaką przyznało na ten cel starostwo to dokładnie 128 040 zł - na jeden punkt zaplanowaną dotację w wysokości 64 020 zł, z czego 3 960 zł przeznaczone zostanie na zadanie związane z zakresem edukacji prawnej.

Spośród ofert konkursowych najkorzystniejsza okazała się ta złożona przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne "Ja-Ty-My", które swoją siedzibę ma w Łodzi. Starostwo Powiatowe zastrzegło, że osoby bezpośrednio realizujące zadanie muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie udzielania pomocy i edukacji prawnej. Będą one także zobowiązane do zapewnienia profesjonalnego i rzetelnego udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej lub poradnictwa obywatelskiego, w szczególności, gdy zachodzi konflikt interesów; oraz poufności w związku świadczeniem tych usług oraz jej dokumentowaniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE