Reklama

Powołano Radę Muzeum

Opublikowano:
Autor:

Powołano Radę Muzeum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rajcy miejscy wybrali dziś skład Rady Muzeum. Do zgłoszonych wcześniej kandydatów dołączono przedstawiciela Rady Miasta - nauczyciela historii Roberta Małachowskiego (na zdjęciu trzeci z lewej). Oprócz niego w radzie zasiądą:Wiesław Paluchowski - prezes Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 (od 2013), w latach 2009-2013 pełnił funkcję wiceprezesa stowarzyszenia. Współpracuje z grupami rekonstrukcji historycznej głównie z Skierniewic, Sochaczewa, Łowicza, Płocka, Mszczonowa i Łodzi. Jest zaangażowany we współpracę z Muzeum Regionalnym w Kutnie, w lekcje żywej historii, w organizację Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznej - Odyseja Historyczna, we współpracę przy realizacji projektu „Bohaterowie Bitwy nad Bzurą".

Jacek Saramonowicz - nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie oraz wykładowca na Wydziale Europeistyki w Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie. Jest prezesem Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego. Zajmuje się dziejami społeczno - politycznymi Polski w XX wieku, jest autorem wielu artykułów i publikacji o Kutnie i powiecie kutnowskim. W latach 2003 - 2011 był sekretarzem Zarządu Fundacji Odbudowy Pałacu Saskiego w Kutnie, w latach 2007 - 2008 pełnił funkcję Przewodniczącego Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie, a także przez kilka lat był redaktorem naczelnym „Kutnowskich Zeszytów Regionalnych”.

Artur Gierula - członek Zarządu Powiatu w Kutnie. Posiada wykształcenie historyczne, pozostaje aktywny w zakresie projektów realizowanych we współpracy z Muzeum Regionalnym w Kutnie.

Anna Majewska - Rau - konserwator dzieł sztuki i architektury, muzealnik, od 2006 roku jest dyrektorem Muzeum - Zamek w Oporowie. Absolwentka konserwacji malarstwa i rzeźby polichromowanej oraz ochrony dóbr kultury na Wydziale Sztuk Pięknych (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu). Autorka wielu dzieł konserwatorskich na terenie całej Polski oraz prac naukowych z dziedziny nauk historycznych dotyczących m.in. dóbr ziemskich i ziemiaństwa, rewaloryzacji zamku w Oporowie, dziejów parafii i kościołów w regionie kutnowskim oraz zabytków Kutna. Pani Majewska - Rau jest członkiem Związku Muzealników Polskich, Kutnowskiego Towarzystwa Historycznego, Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Cmentarza Parafialnego w Kutnie, Rad Muzeów: przy Muzeum w Łęczycy (od dwóch kadencji), Muzeum im. Jerzego Dunin - Borkowskiego w Krośniewicach (2007 - 2011) oraz Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie (2008 - 2012).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE