Reklama

Reklama

Pożar na Majdanach. To prawdopodobnie sprawka bezdomnych

Opublikowano: 7 maja 2021 08:49
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zaprószenie ognia było najprawdopodobniej przyczyną pożaru, do którego doszło wczorajszego wieczoru na terenie składowiska odpadów na Majdanach. Na szczęście tym razem obyło się bez eksplozji i pomocy strażaków z całego województwa.

Reklama

Do pożaru doszło wczoraj po godz. 19 (relacjonowaliśmy to tutaj - KLIK). Ogniem zajął się pustostan, wcześniej pełniący funkcję budynku biurowego. W działaniach udział brało łącznie 12 strażaków z KP PSP w Kutnie, a także straż miejska. 

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu przez otwory okienne, przewietrzeniu pomieszczeń przy użyciu wentylatorów oraz wyniesieniu z budynku materiałów łatwopalnych - wyjaśnia mł.bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy kutnowskiej straży pożarnej. 

Z ustaleń wynika, że do pożaru doszło najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia. Jak się dowiadujemy, budynek, który stanął w ogniu, jest obecnie użytkowany przez bezdomnych. Wiele wskazuje na to, że to właśnie oni doprowadzili do wybuchu pożaru, prawdopodobnie przez rzucenie niedopałka papierosa. Po przyjeździe służb na miejscu nie zastano już jednak żadnego z "lokatorów". Strażacy zakończyli działania ok. godz. 20:30.

Przypomnijmy, że 25 lipca 2020 roku z pożarem na składowisku w Majdanach walczyli strażacy z niemal całego województwa. Na miejsce zadysponowano posiłki m.in. z Łęczycy, Radomska, Łodzi i Poddębic. Kłęby czarnego widać było nawet z oddalonej o ok. 30 kilometrów Kłodawy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)