Reklama

Reklama

Pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Trwają uroczystości pogrzebowe

Opublikowano: 10 kwietnia 2021 13:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W podłódzkich Grotnikach trwa ceremonia pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka. Wcześniej msza żałobna miała miejsce w Archikatedrze Łódzkiej. Uroczystości mają charakter państwowy, pojawiło się wiele znanych osób i polityków. Relację live śledzić można na portalu TuŁódź.

Reklama

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w drugi dzień świąt Wielkanocnych. Wcześniej zmagał się z Covid-19, choć - jak przyznała później żona artysty - śmierć muzyka nie miała związku z koronawirusem.

Relację w uroczystości pogrzebowych śledzić można NA PORTALU TUŁÓDŹ.

Krzysztof Krawczyk w Kutnie

25 kwietnia 2008 roku Krzysztof Krawczyk zagrał w Kutnowskim Domu Kultury. Na jego występie zjawiło się ponad trzysta osób.

- Nie było mnie tu lata świetlne, ale widzę, że zebrała się tu sama rodzina i przyjaciele - mówił artysta ze sceny. 

A atmosfera podczas koncertu była faktycznie rodzinna. Publiczność, trzymając się za ręce, śpiewała z artystą jego największe hity, nie zabrakło również tanecznych pląsów.

Kolejny raz artysta zawitał do miasta róż 20 maja 2015 roku jako gość cyklu spotkań "Podwieczorek z..." w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Podczas wywiadu przeprowadzonego przez dziennikarza muzycznego, Leszka Bodnara, piosenkarz opowiadał o karierze w Trubadurach, znajomości z Goranem Bregoviczem oraz wielkiej miłości do żony Ewy. Podwieczorek z Krzysztofem Krawczykiem przyciągnął do CTMiT tylu mieszkańców, że konieczne było zorganizowanie dodatkowych krzeseł. Na rozmowach oczywiście się nie skończyło. Artysta zaśpiewał także kilka wielkich przebojów ze swojego bogatego repertuaru.

Krzysztof Krawczyk przez 20 lat mieszkał w Łodzi

Krzysztof Krawczyk mieszkał z żoną w Grotnikach pod Łodzią. Muzyk przez wiele lat związany był z Łodzią. Mieszkał tu w latach 1956 - 1976. W Łodzi też powstał zespół Trubadurzy, z którym występował Krawczyk. W 2015 roku piosenkach został wyróżniony odznaką "Za zasługi dla Miasta Łodzi".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -2

  pan młody

  Pytam się kto organizuje i stwarza patologię dziś przerwane wesele w Malanowie 81 osób a pogrzeb odbył się i to państwowy z honorami .Dla tych co nie wiedzą jaruzelski też pochowany z honorami.

  • 4 miesiące temu | ocena +1 / -2

   ***** ***

   Dla ciebie to Pan szlachcic Jaruzelski.