Reklama

Poznaj 5 zasad zdrowego lifestyle według Citymag.pl

Opublikowano:
Autor:

 Poznaj 5 zasad zdrowego lifestyle według Citymag.pl - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zdrowy styl życia to pojęcie, które towarzyszy nam praktycznie na co dzień. Popularyzują je celebryci, polecają lekarze. Pojawia się w mediach, w prasie czy też radio. A co właściwie znaczy? Poznaj 5 zasad zdrowego lifestylu według Citymag.pl!

Czym jest zdrowy lifestyle?

Nie da się jednoznacznie zdefiniować pojęcia zdrowego stylu życia, bowiem skupia się on na wielu dziedzinach naszego życia. Obejmuje przede wszystkim racjonalne podejście do diety. Polega na świadomym spożywaniu zdrowych posiłków i wyrobieniu sobie prawidłowych nawyków żywieniowych. Dieta bogata jest w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty, chude mięsa, ryby, a także rośliny strączkowe oraz orzechy. To także aktywność sportowa.

I nie chodzi o wyczynowe uprawianie konkretnej dyscypliny sportowej, a o ruch. Może to być fitness, siłownia, spacery czy jazda na rowerze. Byleby wysiłek był regularny. To także podejście do życia i komfort psychiczny, odpowiednia jakość i ilość snu. Te wszystkie czynniki sprawiają, że organizm prawidłowo funkcjonuje.

5 zasad zdrowego lifestylu według Citymag.pl

Zdrowy lifestyle opiera się na 5 podstawowych zasadach według portalu CityMag.pl. Oto one:

  1. Odpowiednio zbilansowana dieta. I nie chodzi tu o żadną dietę cud, a wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych. Należy wybierać produkty naturalne i świeże. Natomiast unikać produktów wysoko przetworzonych, fast-foodów, cukru, soli oraz tłuszczów nasyconych, które negatywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu.
  2. Regularnie uprawiaj sport. Aktywność fizyczna ma wpływ zarówno na lepsze samopoczucie, wyższą samoocenę, atrakcyjniejszy wygląd, ale również i zdrowie. Dodatkowo redukuje stres i wytwarza hormony szczęścia.
  3. Pij wodę. Oprócz zbilansowanej diety, niezwykle jest istotne nawadnianie organizmu. Przyjęło się, aby dziennie pić co najmniej 2 litry wody. Unikaj jednak wód smakowych, ponieważ mają w składzie spore ilości cukru.
  4. Dbaj o ilość i jakość snu. Sen stanowi odpoczynek dla ciała oraz umysłu. Dbaj oto, aby Twój sen był spokojny i trwał około 8 godzin.
  5. Badaj się! Regularnie odwiedzaj lekarza i wykonuj badania. Dzięki temu możesz zapobiec wielu chorobom.
Jak prowadzić zdrowy styl życia?

Stosowanie się do zasad zdrowego stylu życia nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Pierwszym krokiem do zdrowego lifestylu jest uświadomienie sobie, że jest to droga do lepszej jakości życia. Musisz zdać sobie sprawę, że aktywność ruchowa, odpowiednio zbilansowana dieta powinny stać się Twoimi nawykami, a nie być chwilowym trendem. Nie musisz od razu nakładać na siebie wielu ograniczeń czy stosować rygorystyczne zasady, przebiec maraton w ramach ruchu. Zacznij od małych kroków i znajdź złoty środek.

Nie lubisz biegać? Wybierz spacer lub jazdę na rowerze. Zamiast spłodzonych napojów, zacznij pić wodę. Zacznij się wysypiać oraz ogranicz używki. Raz na jakiś czas pójdź do lekarza, zrób sobie badania kontrolne. Z pozoru niewielkie zmiany, mogą mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie. Pamiętaj, że healthy lifestyle to również zdrowie psychiczne. Do niczego się nie zmuszaj

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE