Reklama

Reklama

Pozwolenie na usunięcie wiatrołomów

Opublikowano: śr, 22 lip 2015 09:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniu 19 lipca 2015 roku około godziny 18:30 przez gminę Bedlno przeszedł silny wiatr (huragan).Natychmiast zadysponowano wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gm. Bedlno udzielając pomocy poszkodowanym mieszkańcom. Z magazynu Obrony Cywilnej zostały wydane plandeki oraz sznurek rolniczy w celu zabezpieczenia uszkodzonych dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych.Najwięcej zniszczeń odnotowano w miejscowości Wewiórz, Wolska Kolonia, Wojszyce, Bedlno, Janów, Stanisławice. Z budynków mieszkalnych oraz gospodarczych zostały częściowo pozrywane dachy, powyrywane okna, poprzewracane słupy energetyczne (w niektórych miejscach na budynki mieszkalne), pozrywane linie energetyczne, powyrywane drzewa z korzeniami.

Reklama

Biorący udział w akcji strażacy i mieszkańcy pilnie usunęli zalegające na jezdniach dróg zarówno gminnych jak i powiatowych wiatrołomy, aby jak najszybciej zapewnić przejezdność dróg. Część wiatrołomów jednak nadal zalega w przydrożnych rowach
i na przyległych polach.

W związku z powyższym Urząd Gminy w Bedlnie wyraża zgodę na całkowite usunięcie wiatrołomów powstałych po silnych porywistych wiatrach występujących na przełomie 19.07.2015r. - 20.07.2015r. i uprzątanie w/w drzew z pasów dróg gminnych i powiatowych (zgodnie z pismem Starostwa Powiatowego w Kutnie Wydział Drogownictwa znak DR.7134.7.71.2015 z dn. 20.07.2015r.) oraz zagospodarowanie przydrożnych wiatrołomów niezwłocznie przez właścicieli przyległych nieruchomości. Powstałe po wywrotach zadolenia należy zasypać w trakcie wykonywania prac porządkowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)