Reklama

Pracowity weekend strażaków. Z wypadków w pożary

Opublikowano:
Autor:

Pracowity weekend strażaków. Z wypadków w pożary - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miniony weekend w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej nie należał do najspokojniejszych. Prócz wypadków i pożarów przyniósł im interwencje związane z usuwaniem powalonych drzew. Strażacy brali również udział w poszukiwaniach osoby zaginionej.

W sobotę rano przed godz. 9:00 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na autostradzie A1. Na wysokości miejsc. Krzyżanówek, gdzie samochód osobowy uderzył w barierę, działania w godz. 8:40-10:00 prowadziły dwa zastępy - JRG Kutno oraz OPS Krzyżanów. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana.

Od godz. 9:00 do 15:00 straż pożarna pomagała policji w poszukiwaniach osoby zaginionej na terenie Żychlina, gdzie działały łącznie 3 jednostki - JRG Kutno, OSP Żychlin oraz OSP Śleszyn. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.

Po chwili spokoju po południu doszło do kolejnego zdarzenia drogowego, tym razem w Kutnie w okolicach dworca PKP, gdzie zderzyły się 2 samochody osobowe. Na miejscu pracował Zespół Ratownictwa Medycznego, zatem strażacy podejmowali działania zabezpieczające. Tam zadysponowano OSP Komadzyn.

Tuż przed godz. 14:00 strażacy zostali wezwani do pożaru, do którego doszło na Dudkach. Jak się dowiadujemy, w ogniu stanęła jedna ze ścian wiaty magazynowej. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Więcej o pożarze TUTAJ.

W godz. 15:00-18:00 strażacy podjęli interwencję w Klonowcu Starym, gdzie konar drzewa przewrócił się na jezdnię. Konieczne było zadysponowanie zastępu z dużą drabiną. W tym samym czasie prowadzili również działania w Dąbrowicach, gdzie z dachu kościoła oderwała się blacha. Tam pojawiły się JRG Kutno oraz OSP Dąbrowice.

Sobota zakończyła się pożarem suchej trawy na Piwkach, gdzie z żywiołem walczył jeden zastęp - OSP Leszczynek. Do zdarzenia doszło ok. godz. 20:40.

Kolejną interwencją dotyczącą usunięcia drzewa strażacy podjęli w niedzielę. Około godz. 12:00 wpłynęło zgłoszenie o powalonym na jezdnię drzewie w miejsc. Mariopol Tam pracowała OSP Dąbrowice.

Od godz. 14:50 kutnowscy strażacy podejmowali działania na ul. Sklęczkowskiej, gdzie doszło do wypadku z udziałem 4 samochodów osobowych. Więcej na ten temat TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE