Reklama

Pracownicy służby zdrowia wyjdą na ulice. „Mamy dość upokorzeń!”

Opublikowano:
Autor:

Pracownicy służby zdrowia wyjdą na ulice. „Mamy dość upokorzeń!” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pięć lat trudnej nauki, a potem upokarzające 1600-1800 zł. Tak o swojej sytuacji mówią fizjoterapeuci, którzy na najbliższą sobotę zaplanowali dużą manifestację w stolicy. Wezmą w niej udział także fizjoterapeuci z Kutna.

O proteście oficjalnie informuje Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. Manifestacja organizowana wspólnie z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych rozpocznie się o godz. 12 na placu Trzech Krzyży. Stamtąd protestujący przejdą przed Kancelarię Premiera w Alejach Ujazdowskich.

Zarząd OZZPF jest oburzony i niezadowolony z powodu nierównego traktowania fizjoterapeutów w zakresie regulacji podwyżek w stosunku do innych grup zawodowych pracowników ochrony zdrowia zarówno przez Ministerstwo Zdrowia, jak i pracodawców.

- Środowisko domaga się wyjaśnień dlaczego fizjoterapeuci mają najniższe wynagrodzenia spośród zawodów medycznych oraz jest pomijane przy wzroście wynagrodzeń innych grup zawodowych – podkreślają fizjoterapeuci.

Jak udaje nam się dowiedzieć, w sobotniej manifestacji wezmą udział także fizjoterapeuci z Kutna.

Jak podaje RMF FM, resort zdrowia deklaruje, że fizjoterapeuci dostaną większe pieniądze. Muszę jednak uzbroić się w cierpliwość. Ich pensje - zgodnie z ustawą o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia - mają wzrosnąć o 20 procent w lipcu 2019 roku. Kolejno, w przyszłych latach będą rosnąc o 20 procent, aby w 2021 roku osiągnąć pułap w przypadku fizjoterapeuty ze specjalistą 5278 złotych brutto wynagrodzenia zasadniczego. W przypadku fizjoterapeuty bez specjalizacji będzie to 3670 złotych brutto.

Czy protest fizjoterapeutów będzie miał pozytywne dla nich skutki? Czy wynagrodzenia, także fizjoterapeutów z Kutna, pójdą w górę? Będziemy to monitorować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE