Reklama

Prawie 90 milionów na inwestycje - na co w tym roku miasto wyda najwięcej pieniędzy z publicznej kasy?

Opublikowano:
Autor:

Prawie 90 milionów na inwestycje - na co w tym roku miasto wyda najwięcej pieniędzy z publicznej kasy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bieżący rok zapowiada się pracowicie – to właśnie wtedy rozpocznie się m.in. wiele drogich i nowoczesnych inwestycji miejskich. Postanowiliśmy prześwietlić planowane zamówienia publiczne na ten rok i nieco przybliżyć naszym Czytelnikom te najważniejsze i największe przedsięwzięcia.Podane poniżej kwoty są kwotami netto.

Miasto rusza z kopyta już w pierwszym kwartale roku. To właśnie w ciągu pierwszych trzech miesięcy ruszą (bądź już ruszyły) przetargi na roboty budowlane w ramach:
- Rewitalizacji najstarszej zabytkowe części Kutna – przebudowa placu Wolności i Rynku Zduńskiego o orientacyjnej wartości 18 510 205,48 zł – zadanie to obejmuje również odrestaurowanie willi dra Antoniego Troczewskiego, na które przetarg już ruszył,
- „Zielonej osi miasta” o orientacyjnej wartości zamówienia 7 940 000 zł,
- przebudowy i rozbudowy budynku zaplecza SP nr 7 z przeznaczenie na żłobek miejski o orientacyjnej wartości 2 888 738,77 zł,
- przebudowy ul. Stalowej o wartości 1 894 415,10 zł,
- II etapu przebudowy ul. Krzywej o wartości 940 582, 09 zł,
budowy infrastruktury dla potrzeb Ośrodka Ruchu Drogowego o orientacyjnej wartości 813 000 zł - przetarg ten również jest już otwarty.

W pierwszym kwartale również rusza przetargi na usługi. M.in. na konserwację oświetlenia ulicznego na kwotę 1,1 mln zł, sprzątanie miejskich jezdni za pomocą zamiatarki mechanicznej o wartości 700 tys. zł, szkoleń dla nauczycieli w ramach projektu „Cyfrowy Pitagoras” w kwocie 199 tys. zł i dla personelu Dziennego Domu Pomocy Społecznej w kwocie 25 tys. zł, a także nadzór inwestorski nad rewitalizacją najstarszej zabytkową częścią Kutna (200 tys. zł).

Również w pierwszej części roku z wolnej reki zostaną zakupione pomoce naukowe i dydaktyczne w ramach projektu „Cyfrowy Pitagoras” w kwocie 138 tys. zł, a także ogłoszone zostaną przetargi nieograniczone na dostawę systemu wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem dla MZK w Kutnie w kwocie niespełna 1,8 mln zł oraz dostawę i montaż nowych wiat przystankowych, na które miasto chce przeznaczyć 570 tys zł.

W pierwszym lub drugim kwartale maja ruszyć także przetargi na przebudowy ulic: Przechodniej i Gliszczyńskiego o wartości 930 tys. zł, Filipowicza, Gruszczyńskiego i Wituszyńskiego o wartości ponad 1 mln zł, ul. Wygoda o wartości 268 tys. zł. Oraz na prowadzenie nadzoru inwestorskiego nad zadaniem pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku Miejskiej i Powiatowej biblioteki Publicznej w Kutnie” w kwocie 370 400 tys zł.

Największym przetargiem ogłoszonym w drugim kwartale będzie niewątpliwie ten na przebudowę biblioteki. Orientacyjna wartość tego zamówienia opiewa na kwotę aż 15,8 mln zł. Oprócz tego czek nas również przetarg na budowę sieci kanalizacji deszczowej wraz z wylotem do rzeki Ochni przy alei ZHP o wartości 570 tys. zł, a także na przebudowę ul. Matejki, którego wartość może wynieść 270 tys zł. Istnieje również szansa, że do końca czerwca uda się ogłosić przetarg na przebudowę ul. Pogodnej w kwocie 240 tys. zł.

W drugim kwartale miasto również postara się o zaciągnięcie kredytu długoterminowego w wysokości 10,6 mln zł, który będzie przeznaczony na pokrycie planowanego deficytu budżetowego oraz rozchodów z tytułu zaciągniętych wcześniej pożyczek i kredytów. Orientacyjna wartość tego zamówienia to 980 tys. zł.

Trzeci kwartał stanie pod znakiem rewaloryzacji zespołu Pałacu Saskiego. To właśnie wtedy planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę tej inwestycji o wartości prawie 12 mln zł oraz nadzór inwestorski nad nią o wartości 250 tys. zł. Kolejnym dużym zamówieniem będzie dostawa 6 autobusów elektrycznych, które zasilą tabor Miejskiego Zakładu komunikacji w Kutnie. Orientacyjna wartość tego zamówienia to 12,6 mln zł.

1,5 mln zł miasto planuje przeznaczyć na budowę ul. Kukułczej, na co przetarg również powinien pojawić się do końca września. Oprócz tego ruszy przetargi na II etap przebudowy ul. Chopina – na odcinku od ul. Orzeszkowej do ul. Objazdowej, o wartości 550 tys zł, i przebudowę ul. Reja o wartości 600 tys. zł.

Ostatni kwartał to m.in. przetargi na usługi transportowe przy remontach i działaniach porządkowych w pasach drogowych miejskich ulica 820 tys. zł, zorganizowanie i obsługa strefy płatnego parkowania za 800 tys. zł. I świadczenie usług pocztowych dla potrzeb UM Kutno za 300 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE