Reklama

Prawo i Sprawiedliwość przeciwko prezydentowi: ''17 obietnic niezrealizowanych''

Opublikowano:
Autor:

Prawo i Sprawiedliwość przeciwko prezydentowi: ''17 obietnic niezrealizowanych'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rada Miasta udzieliła dziś wotum zaufania prezydentowi za 2018 rok. Zabrakło jednak jednomyślności, przeciw głosowali bowiem wszyscy obecni radni Prawa i Sprawiedliwości.

Wotum zaufania zostało przyznane stosunkiem głosów 11 za i 7 przeciw. W tym punkcie obrad zabrakło dyskusji, jednak wcześniej, przy omawianiu raportu o stanie miasta, radny PiS Janusz Kołodziejski wymienił szereg uwag, które mogą rzucić trochę światła na decyzję opozycji.

- Rok 2018 był ostatnim rokiem kadencji 2014-2018, więc można było oczekiwać, że w tym roku zostaną zrealizowane obietnice wyborcze z roku 2014. Jednocześnie w tym raporcie jest zawarta strategia i jak można zobaczyć nie wszystko z tej strategii jest realizowane. Pomijając te niektóre ogólne zapisy, były też składane 33 obietnice bardzo konkretne. Można tu wymienić obietnice niezrealizowane i zrealizowane tylko częściowo - mówił Kołodziejski i zaczął wyliczać: - "ułatwimy połączenie miasta z dzielnicą przemysłową Sklęczki i węzłem autostradowym Kutno-Wschód poprzez budowę wiaduktu nad linią kolejową w ciągu ulicy Grunwaldzkiej", kolejne "wybudujemy obiekty sportowe, w tym nowy stadion przy ulicy Oziębłowskiego", "stworzymy darmową bezprzewodową sieć internetową", "utworzymy inkubator technologiczny dla mieszkańców chcących rozwijać działalność produkcyjną", "pomożemy młodym rodzinom zdobyć własne nowoczesne mieszkania poprzez utworzenie miejskiego systemu budownictwa społecznego", "poszerzymy ofertę sportową poprzez rozpoczęcie budowy nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej", "rozbudujemy i unowocześnimy bibliotekę miejską".

Jak wyliczył radny, na 33 obietnice 17 nie zostało zrealizowanych lub zrealizowanych częściowo.

- Inaczej mówiąc ten program nie został zrealizowany nawet w połowie - podkreślał Kołodziejski.

Jak ripostował zastępca prezydenta Jacek Boczkaja, obrady dotyczyły raportu o stanie miasta a nie kampanijnych obietnic. Wyliczenia radnego Kołodziejskiego, ustami Grzegorza Chojnackiego, zostały nazwane "sprawą polityczną", przez co nie zostały szerzej przedyskutowane, a i nie musiały - bo jak pokazało głosowanie, KWW Zbigniewa Burzyńskiego ma wystarczającą siłę w radzie, by samodzielnie przyjmować uchwały.

[AKTUALIZACJA]
W kolejnym punkcie obrad, po zapoznaniu się ze sprawozdaniami finansowymi i opiniami komisji oraz RIO, radni przyjęli absolutorium dla prezydenta za 2018 rok. Ponownie stosunek głosów wyniósł 11 za i 7 przeciw i ponownie w opozycji ustawili się radni PiS-u.

Kilka słów podziękowań wygłosił wiceprezydent Jacek Boczkaja.

- Nie wszyscy podzielili zdanie, że sprawozdanie jest ok, że raport jest ok, ale jestem przekonany, że za rok - jeżeli również będą się chcieli włączyć do pracy na rzecz miasta - to sprawozdanie będzie przyjęte jednogłośnie, albo przynajmniej zdecydowaną większością głosów - mówił wiceprezydent.

Dalsze obrady można oglądać na żywo TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE