Reklama

Reklama

Prestiżowe wyróżnienie dla ECO Kutno

Opublikowano: wt, 18 gru 2018 09:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony czwartek - 13 grudnia, Kutno odwiedził przedstawiciel Instytutu Certyfikacji Emisji Budynków dr inż. Adolf Mirowski, który na ręce prezesa zarządu – dyrektora ECO Kutno Sp. z o.o. Pawła Łuczaka przekazał prestiżowe wyróżnienie. Uroczyste wręczenie Certyfikatu w siedzibie ECO poprzedzone było interesującą prelekcją na temat jakości powietrza w Polsce oraz prezentacją wyników analizy ciepła systemowego oferowanego przez kutnowskiego dostawcę w kontekście walki ze smogiem.

Reklama

Otrzymany certyfikat w zakresie niskiej emisji przyznaje ciepłu systemowemu dostarczanemu przez ECO Kutno Sp. z o.o. klasę A (oznaczającą redukcję zupełną) z opisem znak „NE” (NIE EMITUJE lub też NO EMISSION). Podstawowymi powodami przyznania tej klasy są istotne krotności obniżenia emisji pyłów zawieszonych (TSP) i benzo(a)pirenu w strefie przebywania ludzi. Po szczegółowej analizie emisji wybranych substancji w spalinach stwierdzono, że ciepło systemowe dystrybuowane przez ECO Kutno charakteryzuje się również zdecydowanie mniejszymi wskaźnikami ogólnej emisji w porównaniu z lokalnymi kotłowniami węglowymi. Są one w skali ogólnej około 21,5 razy mniejsze jeśli chodzi o pyły zawieszone (TSP) oraz prawie 8,55 razy mniejsze w przypadku rakotwórczego benzo(a)pirenu. Otrzymane Certyfikaty redukcji niskiej i ogólnej emisji potwierdzają, że oferowane ciepło systemowe stanowi wyjątkowo skuteczne narzędzie do ograniczenia niskiej emisji w Kutnie.

W związku z tym istotnym zarówno dla Spółki, jak i dla miasta wydarzeniem, ECO Kutno Sp. z o.o. w dniu 17 grudnia było gościem obrad III Sesji Rady Miasta Kutno. Prezes Spółki Paweł Łuczak omówił przyznany certyfikat przedstawiając jednocześnie wkład ECO Kutno w poprawę jakości powietrza w mieście. Następnie, na ręce Zbigniewa Burzyńskiego - Prezydenta Miasta Kutno oraz obecnych przedstawicieli największych odbiorców ciepła tj. [rezesa Robotniczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” oraz dyrektora Zarządu Nieruchomości Miejskich przekazał kopie certyfikatów wraz z tabliczkami do znakowania budynków NO SMOG świadczącymi o tym, iż dany obiekt jest neutralny w zakresie niskiej emisji zanieczyszczeń do powietrza, gdyż jest zasilany ciepłem systemowym z ECO Kutno Sp. z o.o.

Przyznanie kutnowskiej Spółce Certyfikatów redukcji niskiej i ogólnej emisji PreQurs odbyło się w ramach ogólnopolskiego Programu Promocji Ciepła Systemowego obejmującego wszystkich operatorów i dostawców ciepła systemowego w Polsce, we współpracy z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie (IGCP).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
 • 3 lata temu | ocena +2 / -2

  R

  Brawo Eco kutno!!!

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

   p

   ECO pisze się dużymi analfabeto , tak samo jak Kutno pisze się z dużej !!!!