Reklama

Prezes KSS: Pediatrzy nie chcą pracować w szpitalu. Są problemy z dopięciem grafików

Opublikowano:
Autor:

Prezes KSS: Pediatrzy nie chcą pracować w szpitalu. Są problemy z dopięciem grafików - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trzech pediatrów, zatrudnionych w szpitalu, złożyło wypowiedzenia umów o pracę. Jak poinformował prezes KSS Robert Wilanowski podczas dzisiejszej konferencji z dziennikarzami, pojawiają się w związku z tym problemy z ustaleniem grafików dyżurów.- Sprawa ma związek z nagonką na szpital po śmierci 1,5-rocznego chłopca. Publicznie ukrzyżowano lekarza. Żaden z lekarzy pediatrów nie chce tutaj pracować. Ciężko znaleźć również nowych pracowników - informował.Prezes szpitala zaznaczał też, że część pielęgniarek zrezygnowała z pracy, m.in. z tego samego powodu i w tej chwili brakuje personelu.

- W stosunku do bardzo doświadczonej pani doktor ferowano niesprawiedliwe wyroki. Okazuje się, że pani doktor zachowała się prawidłowo i nie przyczyniła się do śmierci dziecka - zaznaczał Krzysztof Debich, starosta kutnowski. - Czy pani koordynator powróci na swoje stanowisko? - dopytywali dziennikarze. - To decyzja, która leży w gestii zarządu szpitala - odpowiadał starosta.

- Rozmawiałem z panią doktor i pytałem, czy chce pracować dla mieszkańców Kutna. Początkowo mówiła, że nie. To dla niej bardzo trudna sytuacja. Chciano ją przecież niemal zlinczować. Ostatecznie stwierdziła jednak, że chce leczyć kutnowskich pacjentów - powiedział R. Wilanowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE