Reklama

Prezes Musiałowicz odwołany. Jego miejsce zajął Jerzy Subczyński

Opublikowano:
Autor:

Prezes Musiałowicz odwołany. Jego miejsce zajął Jerzy Subczyński - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj Rada Nadzorcza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego odwołała prezesa Andrzeja Musiałowicza. Jego obowiązki przejął Jerzy Subczyński, ordynator II oddziału chorób wewnętrznych (specjalista chorób wewnętrznych, specjalista pulmonolog, specjalista onkolog chemioterapeuta).- Odwołanie prezesa Musiałowicza to konsekwencja jego dwuletnich działań. Prezes nie poprawił ekonomicznej sytuacji szpitala, a wręcz przeciwnie doprowadzał do jego dalszego zadłużania się. Na miejsce pana Musiałowicza powołaliśmy wczoraj doktora Jerzego Subczyńskiego. Jest on wieloletnim pracownikiem szpitala, doskonałym specjalistą, pełnił już funkcję dyrektora ds. lecznictwa. KSS czekają zmiany i to bardzo intensywne. Będziemy chcieli je przeprowadzić w pierwszym półroczu tego roku - mówi w rozmowie z nami dr Adam Handzelewicz, przewodniczący Rady Nadzorczej KSS.

Przypomnijmy, że nowy szef Rady Nadzorczej krytykował zgodę władz szpitala na to, by placówką rządził nie prezes a przedstawiciel warszawskiej kancelarii prawniczej w ramach zarządu przymusowego.

- Dla mnie kuriozalna jest sytuacja, że zarząd szpitala, który winien naprawić sytuację placówki, w listopadzie zgodził się na to, aby kancelaria prawna z Warszawy przyjęła zarząd przymusowy nad KSS. To specyficzna formuła prawna, coś między syndykiem a komornikiem, oznacza, że głównym organem wykonawczym w spółce, który może podejmować wszelkie decyzje, nie jest Zarząd powołany przez właściciela spółki, ale zarząd przymusowy sprawowany tu przez warszawską kancelarię prawną powołaną decyzją sądu, za zgodą wszystkich stron. To oznacza de facto, że powiat traci w pewnym sensie kontrolę nad własną spółką – mówił w wywiadzie dr Adam Handzelewicz.

Poza zmianą prezesa zmieniono wczoraj skład Rady Nadzorczej KSS. Mirosław Kucharski zajął miejsce Janusza Atłachowicza. Przypomnijmy, że w radzie zasiadają jeszcze Marcin Pęksyk i Adam Handzelewicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE