Reklama

Prezes Musiałowicz przygotował plan naprawczy. Szykują się zwolnienia

Opublikowano:
Autor:

Prezes Musiałowicz przygotował plan naprawczy. Szykują się zwolnienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rada Nadzorcza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego im. dra A. Troczewskiego zaakceptowała wczoraj plan naprawczy zaprezentowany przez nowego prezesa Andrzeja Musiałowicza.Szef spółki zamierza przyjrzeć się liczbie zatrudnionych, w tej chwili w lecznicy pracuje ponad 600 osób. Redukcje mają dotyczyć zarówno administracji, jak i personelu medycznego. Szpital na razie nie zdradza konkretnej liczby osób.

W tej chwili w szpitalnej kasie co miesiąc brakuje 500 tys. zł. W tym miesiącu zabrakło pieniędzy m.in. na terminowe wypłaty w ramach kontraktów. Lekarze od blisko tygodnia czekają na wynagrodzenie. - Poprosiłem personel o kilka dni cierpliwości. Staramy się o pożyczkę - mówi Andrzej Musiałowicz.

Władze spółki liczą, że dochodowe okażą się usługi komercyjne. Mają również nadzieję, że pod prywatną działalność uda się zagospodarować wolne pomieszczenia w KSS.

- Chcemy także negocjować z NFZ w sprawie zwrotu pieniędzy za nadwykonania w zakresie zabiegów ratujących życie. Za ten rok mamy ok. 1 mln zł - dodaje prezes. - Chciałbym, aby spółka od stycznia 2014 r. zaczęła się bilansować.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE