Reklama

Prezes szpitala o planie naprawczym

Opublikowano:
Autor:

Prezes szpitala o planie naprawczym - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szacunkowa strata na koniec roku ma wynieść prawie 4,6 mln zł. Podczas dzisiejszej sesji prezes szpitala Andrzej Musiałowicz mówił o rozwiązaniach, które mają przynieść oszczędności.Miesięczne koszty spółki mają się obniżyć dzięki zewnętrznym usługom laboratoryjnym. Szpital jest już też po przetargu na sprzątanie i obsługę chorych, a także dostawę produktów farmaceutycznych.

KSS zamierza również zlikwidować tzw. erkę kardiologiczną na oddziale wewnętrznym. Pacjentów będzie przejmował Allenort.

Szpitalowi wciąż nie udało się pozyskać kredytu restrukturyzacyjnego. Mimo kilku postępowań, oferty nie złożył żaden bank. Sytuacja wydaje się niepokojąca, bo w przyszłym roku KSS musi spłacić zobowiązania, które zaciągnął u parabanków.

W punkcie poświęconym szpitalowi głos próbowała zabrać Anna Baranowska, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych. Udało się jej to dopiero w sprawach różnych, gdy na sali nie było szefa szpitala.

- Chciałabym wrócić do Białego Forum, dlaczego nie było na nim ani starosty, ani prezesa szpitala - dopytywała A. Baranowska.

Starostwo tłumaczyło swoją nieobecność wspólnym wyjazdem z prezesem szpitala do Narodowego Funduszu Zdrowia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE