Reklama

Prezydent Boczkaja: "Rondo na Łąkoszyńskiej jest potrzebne"

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Boczkaja: "Rondo na Łąkoszyńskiej jest potrzebne" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka dni temu do Urzędu Miasta Kutna trafiła interpelacja przewodniczącego Rady Miasta Grzegorza Chojnackiego, w której radny zgłasza pomysł utworzenia ronda na skrzyżowaniu ul. Łąkoszyńskiej i Troczewskiego. Dziś pomysł ten skomentował wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja.

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta Kutna okazało się, że magistrat jest przychylny wybudowaniu ronda przy dość obciążonym skrzyżowaniu ulicy Łąkoszyńskiej i Troczewskiego. Nie jest to jednak takie proste.

- Ten temat jest bardzo istotny z punktu widzenia inżynierii ruchu w tamtym rejonie, jest też dość skomplikowany - zaczął tajemniczo wiceprezydent Boczkaja. - Jakiś czas temu była rozważana koncepcja dotycząca pobudowania ulicy odchodzącej od tego skrzyżowania wzdłuż nasypu kolejowego, aby połączyć ją z istniejącą ulicą Józefów - zdradził.

Kolejną komplikacją jest trwająca właśnie przebudowa magistrali E20 (Warszawa-Poznań), w ramach której przebudowane zostaną dwa wiadukty - przy ul. Józefów oraz przy ul. Troczewskiego.

- Jesteśmy na etapie rozmów z firmą Strabag, która ma przebudowywać tę linię i te dwa wiadukty i wydaje mi się, że można to wszystko w jakiś sposób powiązać. Jeśli firma Strabag już będzie wiedziała dokładnie co, jak i kiedy miałoby być wykonywane przy tych przebudowach, to moglibyśmy wtedy tę sprawę rozwiązać - mówił J. Boczkaja.

Prezydent ma nadzieję, że kolejne wiadomości na temat możliwości ewentualnej budowy ronda będzie mógł przekazać w okolicach lata, kiedy wszystko będzie jasne i klarowne w sprawie przebudowy wiaduktów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE