Reklama

Prezydent i starosta łączą siły. Podejmą wspólne działania ws. ekologicznej bomby na Majdanach

Opublikowano:
Autor:

Prezydent i starosta łączą siły. Podejmą wspólne działania ws. ekologicznej bomby na Majdanach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zbigniew Burzyński i Daniel Kowalik podjęli decyzję o wspólnej walce na rzecz ochrony środowiska i zdrowia mieszkańców. Prezydent miasta i starosta wydali oświadczenie w sprawie niebezpiecznych chemikaliów składowanych na kutnowskich Majdanach. Poniżej prezentujemy jego treść.

W obliczu wielokrotnych incydentów, a zwłaszcza pożaru z 25 lipca br. w zakładzie utylizacji odpadów na kutnowskich Majdanach oświadczamy, że wspólnie będziemy podejmować działania, aby zdecydowanie zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców.
Niestety nasze możliwości pozostają ściśle powiązane z ograniczonymi kompetencjami, jakie w tym zakresie władza ustawodawcza przypisała organom gmin i powiatów.

Prosimy Państwa o zrozumienie wagi problemu i jego ogólnopolskiego charakteru. Zdajemy sobie sprawę, że postępowanie karne wobec nieuczciwych przedsiębiorców, sprowadzających zagrożenie na mieszkańców miasta, nie rozwiążą zasadniczego problemu. Będziemy występować do parlamentarzystów o stworzenie mechanizmów umożliwiających utylizację niebezpiecznych odpadów, które ktoś pozostawił na terenie gmin, bez zgody władz lokalnych, bez konsultacji z mieszkańcami, w oderwaniu od systemu osadniczego.

Na początek zamierzamy zainstalować całodobowy monitoring, który pozwoli obserwować, czy na teren na Majdanach nie są zwożone nowe odpady. Wspólnie poniesiemy koszty instalacji kamer i oprogramowania, a obsługą systemu zajmie się Straż Miejska w Kutnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE