Reklama

Reklama

Prezydent otwiera miejskie obiekty sportowe. Po majówce piłkarze KS-u wrócą do treningów?

Opublikowano: czw, 30 kwi 2020 13:03
Autor:

Prezydent otwiera miejskie obiekty sportowe. Po majówce piłkarze KS-u wrócą do treningów? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent Zbigniew Burzyński informuje, że od 4 maja planowane jest użyczenie klubom miejskich obiektów sportowych. Czy oznacza to, że treningi wznowią m.in piłkarze KS Kutno? Sprawa nie jest taka prosta.

Reklama

Przypomnijmy, że 25 kwietnia premier Mateusz Morawiecki poinformował o wdrożeniu procesu odmrażania polskiego sportu. Od 4 maja nastąpi otwarcie boisk, na których będzie mogło przebywać sześć osób.

Ponadto, piłkarze mają wznowić rozgrywki w terminie 29-31 maja, a już z początkiem maja powrócą do treningów. Start niższych lig zależny jest od decyzji PZPN-u. Niewiadomą pozostaje póki co wznowienie treningów przez zawodników KS Kutno. Problemem pozostają bowiem dokładne wytyczne dotyczące przebiegu zajęć przygotowawczych piłkarzy. Jak bowiem prowadzić trening drużyny z udziałem zaledwie sześciu sportowców?

- Mamy plan, mamy pomysł jak przeprowadzić trening, ale póki nie zapadną decyzje na górze, w sprawie szczegółowych wytycznych, my nie możemy podjąć żadnych konkretnych decyzji. W poniedziałek mamy spotkanie z piłkarzami, w środę chcielibyśmy wrócić do terningów, ale na to: czy i w jakiej formie uda się wdrożyć te plany, trzeba jeszcze poczekać - powiedział w rozmowie z KCI trener KS-u, Dominik Tomczak.

Kolejne etapy udostępniania i realizacji zajęć w zakresie sportu powszechnego będą wdrażane zgodnie z pojawiającymi się komunikatami rządowymi.

- Wdrażane udostępniania obiektów odbywać się będzie w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Ostateczne wytyczne związane z korzystaniem z obiektów zostaną upublicznione i przekazane klubom po ukazaniu się stosownego Rozporządzenia Rady Ministrów - wyjaśnia prezydent Kutna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Kibic KS.

  Chłopaki niech trenują. Bo od września jesteśmy w 3 lidze i jedziemy do awansu.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  hihi

  Bez fryzjerów piłkarze nie są w pełni przygotowani na sezon. Coś słabo to widzę :)