Reklama

Prezydent powołuje nową radę

Opublikowano:
Autor:

Prezydent powołuje nową radę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rada Sportu Miasta Kutno. Jej członkowie będą mieli wpływ na rozwój kultury fizycznej i sportu w naszym mieście. Prezydent wydał właśnie zarządzenie w sprawie powołania takiej rady, ustalenia składu i regulaminu oraz zasad powoływania członków.

Do kompetencji Rady Sportu Miasta Kutno należeć będzie proponowanie, doradzenia lub opiniowanie działań związanych z rozwojem kultury fizycznej i sportu. Jej członkowie będą mieli wpływ m.in. na strategię i programy rozwoju Miasta w zakresie kultury fizycznej i sportu, projekt budżetu w części dotyczącej kultury fizycznej i sportu, projekty uchwał dotyczące tworzenia warunków i trybu finansowania, program rozwoju bazy sportowej i turystycznej na terenie Kutna w tym miejscowych planów zagospodarowania terenu czy też na realizację międzyszkolnych programów sportowych.

W skład rady będzie wchodzić od 10 do 14 członków powołanych przez prezydenta. 1 z nich (dyrektor lub wicedyrektor) będący przedstawicielem szkoły podstawowej weźmie na barki sprawy związane ze sportem szkolnym. Od 4 do 6 członków będą przedstawicielami organizacji działających na terenie miasta, których obowiązkiem będzie działanie na rzecz realizacji zadań w zakresie kultury fizycznej, sportu i turystyki. Reprezentowaniem sportu osób niepełnosprawnych zajmie się 1 członek rady. Również jedna osoba będąca przedstawicielem instytucji z terenu miasta będzie realizowała bądź działała na rzecz realizacji zadań w zakresie kultury fizycznej, sportu i turystyki. W skład wejdą też 2 przedstawiciele Rady Miasta wskazani przez jej przewodniczącego. Do rady wejdą również pracownicy Urzędu Miasta - od 1 do 3 - wskazani przez prezydenta.

Określono, że kadencja Rady Sportu trwa 5 lat, jednakże kończy się każdorazowo po upływie 6 miesięcy od zakończenia kadencji Rady Miasta Kutno.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE