Reklama

Próba samobójcza przy Drodze Krajowej. W akcji wszystkie służby

Opublikowano:
Autor:

Próba samobójcza przy Drodze Krajowej. W akcji wszystkie służby - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowskie służby odebrały dziś zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej (JRG Kutno, OSP Bedlno), zespół ratownictwa medycznego i policję.

Jak relacjonuje oficer dyżurny KP PSP Kutno, zgłoszenie odebrano ok. godz. 17.10. Wynikało, że mężczyzna chce się powiesić w miejscowości Zleszyn (gm. Bedlno), obok Drogi Krajowej 92.

- Kiedy dojechaliśmy na miejsce mężczyzna znajdował się już pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Na szczęście nic mu się nie stało – mówi oficer dyżurny.

Dlaczego ludzie decydują się na tak desperacki krok? Jakiś czas temu na naszych łamach wyjaśniała to psycholog, Sylwia Frydrysiak-Saczuk.

- W dużym procencie samobójstwa związane są z zaburzeniami psychicznymi takimi, jak depresja, schizofrenia i alkoholizm. Współczesny świat sprzyja także występowaniu wielu stresów, człowiek pędząc i próbując sprostać najróżniejszym wymaganiom, często nie ma czasu budować odporności na stres – mówiła nam Sylwia Frydrysiak-Saczuk.

Częstymi powodami targnięcia się na swoje życie są kłopoty zdrowotne, rozstanie z partnerem, śmierć bliskiej osoby, zmiana sytuacji życiowej i materialnej.

Każdy z nas widząc, że osoba nam bliska "nie jest sobą", ma problemy ze snem, zbyt często sięga po używki, unika kontaktu z ludźmi czy nieustannie obarcza się winą powinien interweniować i starać się pomóc. Najlepszym rozwiązaniem jest szybko kontakt z psychologiem i namawianie do podjęcia terapii.

Pomocy można także szukać dzwoniąc do Centrum Wsparcia, czy bezpłatny Telefon Zaufania (KLIK).

fot. poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE