Reklama

[PROGRAM] Rusza Majówka. Jakie atrakcie nas czekają?

Opublikowano:
Autor:

[PROGRAM] Rusza Majówka. Jakie atrakcie nas czekają? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już dziś rozpoczynamy długi weekend. Dla tych, którzy nie planują wyjazdów, miasto przygotowało wiele atrakcji. Oto, co nas czeka w najbliższych dniach.

Zabawa rozpocznie się dziś po godzinie 11, kiedy to wystartuje Majówka ze Stanisławem Bareją. W programie m.in. prezentacja samochodów z epoki PRL, przyczepy turystyczne, kampery, zabawy plażowe, nostalgiczne wycieczki autobusowe, świetlica z telewizorem i stołem do ping ponga, wystawa zabawek z czasów PRL-u, konkursy i zabawy taneczne. Szczegółowy program znaleźć można TUTAJ.

Z kolei wieczorem, od godziny 18:00 czeka nas blok koncertów. Na scenie nad Ochnią zaprezentują się Long & Junior, After Party (ok. godz. 19:00) oraz Sławomir (ok. godz. 20:30). Więcej o koncertach TUTAJ.

2 maja to Święto Flagi. O godzinie 11:30 odbędzie się przemarsz z udziałem Orkiestry Dętej Kopalni Węgla Brunatnego Konin z placu Wolności na plac Piłsudskiego. Tam z kolei odbędą się oficjalne uroczystości oraz gry i zabawy harcerskie. Godzina 12:30 to Bieg ku Biało-Czerwonej, który będzie miał miejsce w Parku Traugutta. Więcej o uroczystościach TUTAJ.
Wieczorem odbędą się kolejne koncerty. O godzinie 18:00 nad Ochnią wystąpi Łona, Webber i grupa The Pimps, a o 20:00 zagra Sebastian Riedel wraz z zespołem Cree. Więcej o koncertach TUTAJ.

3 maja to Narodowe Święto 3 Maja. W tym roku obchodzimy 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciomajowej. O godzinie 10:00 w kościele pw. św. Wawrzyńca odbędzie się msza święta, po której na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości z udziałem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kutnie i Pododdziału Honorowego Związku Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka Hufiec Kutno. Więcej o uroczystościach TUTAJ.
Tego dnia wystartuje także kutnowski Rynek Smaków. Na placu Piłsudskiego zagoszczą food trucki, które serwować będą majówkowe (i nie tylko) specjały aż do niedzieli (3 maja 14:00 – 22:00, 4 maja 12:00 – 22:00, 5 maja 12:00 – 20:00). Szczegóły TUTAJ.

We wszystkie dni trwać będzie także Jarmark Majowy na placu Piłsudskiego (gdzie - jak wiadomo - zakupić będzie można różnorakie specjały) oraz Lunapark nad Ochnią.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE