Reklama

Projekt przebudowy Łęczyckiej niezgodny z rozporządzeniem? Kutnianin napisał do prezydenta

Opublikowano:
Autor:

 Projekt przebudowy Łęczyckiej niezgodny z rozporządzeniem? Kutnianin napisał do prezydenta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sporo emocji wśród mieszkańcow Kutna budzi przebudowa ul. Łęczyckiej. Część z nich uważa, że projekt jest niezgodny z rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.Kutnianin Łukasz Gajewski 11 lutego wysłał w tej sprawie pismo do prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego, pod którym podpisało się 71 mieszkańców. Włodarz nie uwzględnił jednak zatrzeżeń, więc 11 marca Ł. Gajewski wystosował kolejne pismo z prośbą o rozpatrzenie sprawy.

Przypomnijmy, że miasto wybrało już najkorzystniejszą ofertę dotyczącą robót budowlanych polegających na "Przebudowę ulicy Łęczyckiej w Kutnie wraz z budową kanalizacji deszczowej, przyłączy kanalizacji sanitarnej w granicach pasa drogowego oraz sygnalizacji świtlnej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2012 - 2015". Na wykonawcę tych prac wybrano Przedsiębiorstwo Budowlano - Produkcyjne "TRAKT", a kwota robót opiewa na kwote niemal 5 mln zł.

W swoim piśmie Łukasz Gajewski przekonuje, że zaproponowane przez niego zmiany w projekcie nie ingerują w istniejącą infrastrukturę techniczną ani w granice działek (pasa drogowego). Dodaje, iż w istniejącym projekcie budowy wystarczy zmienić przeznaczenie projektowanej ścieżki rowerowej na chodnik (zmiana koloru nawierzchni), wymalować odpowiednie oznakowanie poziome na jezdni (wydzielenie odpowiednimi liniami pasów ruchu dla rowerów), ustalić odpowiednie oznakowanie pionowe, zmienić kształt zatok autobusowych oraz zamienić oznakowanie wlotów z ulic podporządkowanych ze znaku A-7 na znak B-20.

Ł. Gajewski twierdzi, że dzięki tym rozwiązaniom możliwe będzie uzyskanie szerokich chodników, wygodnych ścieżek rowerowych i prawidłowych oznakowań ulic, a co najważniejsze wszystkie elementy byłyby zgodne z rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakimi powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie.

Jego zdaniem jedynie na krótkim odcinku w okolicy skrzyżowania ul. Chopina wymagane byłoby poszerzenie jezdni ze względu na dodatkowe pasy ruchu do skrętu w lewo. Łukasz Gajewski dodaje, że rozwiązania przyjęte w istniejącym projekcie przebudowy (szczególnie w okolicach przystanków autobusowych) mogą powodować poważne kolizje uczestników ruchu).

Kutnianin zapewnia, że również na tym etapie (gdy przetarg na budowę został już rozstrzygnięty) wszelkie poprawki do istniejącego projektu można wnieść w ramach nadzoru autorskiego również do projektów współfinansowanych przez Unię Europejską, a opinia naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kutnie dla tej kategorii drogi jaką jest ulica Łęczycka nie jest wymagana ani wiążąca. Łukasz Gajewski dodaje, że niezgodne z rozporządzeniem jest również oznakowanie skrzyżowań.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE