Reklama

Projekt wart 74 miliony i nowy wóz dla kutnowskich strażaków. Kiedy do nas przyjedzie?

Opublikowano:
Autor:

Projekt wart 74 miliony i nowy wóz dla kutnowskich strażaków. Kiedy do nas przyjedzie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawie 74 mln zł będzie kosztowała dostawa nowych wozów dla Państwowej Straży Pożarnej. Wiadomo już, że projektem zostanie objęte także Kutno. Jaki samochód do nas trafi? Kiedy możemy się go spodziewać w naszym mieście?

W ubiegłym tygodniu w Rzeszowie podpisano umowy na dostawę 68 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych ze zwiększonym potencjałem ratownictwa drogowego.

- Z uwagi na wielkość zamówienia zostało podzielone na cztery części. We wszystkich najkorzystniejsze oferty złożyła firma PUH MOTO-TRUCK z Kielc. Łączna wartość podpisanych umów pomiędzy Podkarpackim Komendantem Wojewódzkim PSP a właścicielem firmy Moto-Truck to 73 937 760 zł – informuje portal remiza.com.pl.

Realizacja rozpocznie się na początku 2021 roku, a zakończy w czerwcu 2021 r. Firma MOTO-TRUCK pod zabudowę samochodów wykorzysta podwozie MAN TGM 13.290 4×4 BL.

Kutno zostało ujęte w drugiej części realizacji zamówienia, która obejmuje dostawę 29 aut do jednostek rozsianych w całej Polsce. To znaczy, że nowy wóz pojawi się w naszym mieście najpóźniej 30 września 2019 roku.

Wozy będą wyposażone między innymi w zbiornik wody o pojemności od 2000 do 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10 proc. pojemności zbiornika wody, autopompę dwuzakresową typu A16/8-2,5/40, system piany sprężonej, linię szybkiego natarcia, aparaty powietrzne z butlą kompozytową o pojemności min 6,8 l/300 bar 6 kpl, prądownice, węże tłoczne W75 i W52, węże ssawne, przełączniki, klucze, drabinę dwuprzęsłową, drabinę nasadkową, pilarkę łańcuchową, piłę tarczową, wentylator oddymiający, agregat prądotwórczy, zestaw PSP R-1 i zestaw narzędzi hydraulicznych składający się z pompy hydraulicznej, rozpieracza ramieniowego, nożyc, cylindrów rozpierających, poduszek pneumatycznych, zabezpieczenia poduszki powietrznej kierowcy i pasażera, zestaw podpór i klinów, maty (plandeki),zbijaka do szyb, przecinaka do pasów, piły do szyb klejonych i zestawu pokrowców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE