Reklama

Prokuratura apeluje o zmianę wyroku. Czy Alicja K. trafi za kratki?

Opublikowano:
Autor:

Prokuratura apeluje o zmianę wyroku. Czy Alicja K. trafi za kratki? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prokuratura Rejonowa w Kutnie nie zgadza się z wyrokiem łódzkiego Sądu Okręgowego, który we wrześniu uniewinnił Alicję K. Do Łodzi trafiła już apelacja w tej sprawie. Przypomnijmy, że 20-latka w marcu ubiegłego roku w Sójkach zasztyletowała 32-letniego mężczyznę. Zdaniem sądu, K. działała w obronie koniecznej i jej ciosy podyktowane były zamachem na jej wolność i zdrowie, jakiego dopuścić się miał zamordowany.

Inne zdanie w tej sparwie ma jednak kutnowska prokuratura.

- Kobieta działała w afekcie, pod wpływem silnego wzburzenia oraz alkoholu i środków odurzających, które wykryto w jej organizmie. Niemniej jednak wyniki śledztwa wykazały, że Alicja K. przekroczyła granice obrony koniecznej. Wskazuje na to mechanizm, lokalizacja i wielość ran kłutych - wyjaśnia Prokurator Rejonowy w Kutnie, Sławomir Erwiński.

Alicja K. od marca do listopada ubiegłego roku przebywała w areszcie, w grudniu sąd zwolnił ją z aresztu i zastosował wobec oskarżonej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju i konfiskaty paszportu. Jak apelację rozpatrzy sąd? Czy kobieta trafi za kratki?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE