Reklama

Proponują rewitalizację stawu. Co na to władze Kutna?

Opublikowano:
Autor:

Proponują rewitalizację stawu. Co na to władze Kutna? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nieco ponad tydzień temu W TYM MIEJSCU pisaliśmy o inicjatywie dwóch radnych, którzy wnioskowali do władz miasta o zajęcie się stawem w parku Wiosny Ludów. Magistrat już odpowiedział na ich pismo.

- Projekt renowacji stawu wpisuje się w priorytety współczesności: ekologiczne, sprzyjające odpoczynkowi otoczenie człowieka, dbałość o środowisko, także w krajobrazie zurbanizowanym. Staw po renowacji wraz z sąsiadującym Muzeum Bitwy nad Bzurą mogą stać się atrakcyjnym dla odwiedzających, ciekawym turystycznie miejscem - zaznaczali w swojej interpelacji Michał Łucki i Rafał Jóźwiak.

Proponowali oczyszczenie zbiornika wodnego, wzmocnienie jego brzegów, wykonanie nasadzeń roślinności wzmacniającej nabrzeże stawu, a ponadto podjęcie działań na rzecz zwiększenia poziomu wody w stawie oraz przeprowadzenie renowacji ogrodzenia stawu.

Na pismo radnych odpowiedział wiceprezydent Kutna, Jacek Boczkaja.

- Poziom wody w stawie w Parku Wiosny Ludów zależy od ilości opadów oraz zasobności wód podziemnych, które w tym roku, podobnie jak w całym rejonie, zdecydowanie się obniżyły. Niestety ze względu na brak instalacji do zasilania w wodę, nie mamy wpływu na jej ilość – czytamy w piśmie.

Zastępca prezydenta dodaje także, że ze stawu na bieżąco usuwane są zanieczyszczenia, poza tym nie stwierdzono tam brudu (rośliny zarastające lustro, nie mogą być traktowane jako zaniedbanie).

Jeśli zaś chodzi o renowację ogrodzenia:

- W 2017 roku na podstawie interpelacji radnego Rady Miasta Jana Dębskiego, ogrodzenie wokół stawu zostało uzupełnione o brakujące słupki, a wokół zbiornika został rozciągnięty sznur ograniczający do niego dostęp – zauważa J. Boczkaja.

Wiceprezydent dodał, że ze względu na brak środków finansowych w najbliższym czasie Urząd nie planuje szerszych inwestycji nad stawem w parku.

- W przyszłym sezonie przewidujemy wzmocnienie skarp poprzez nasadzenia roślin zadarniających – kończy J. Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE