Reklama

Przed nami ogromne podwyżki cen za wywóz śmieci w mieście!

Opublikowano:
Autor:

Przed nami ogromne podwyżki cen za wywóz śmieci w mieście! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilkukrotny wzrost cen za składowanie odpadów spowoduje, że mieszkańcy poniosą znacznie większe koszty za odpady segregowane i niesegregowane. W wielu gminach podjęto już uchwały zwiększające ceny za wywóz śmieci. Jak zapowiedział prezydent Burzyński, w Kutnie niestety także jest to nieuniknione.

Jak poinformował prezydent Burzyński, na przestrzeni ostatnich lat Urząd Marszałkowski znacząco podniósł koszty środowiskowe i to wiąże się z podwyżką cen za składowanie odpadów stałych, jakimi są również osady ściekowe. Jeszcze w 2016 i 2017 roku Miasto Kutno płaciło 24 zł. W 2018 cena ta wzrosła już do 140 zł, a od tego roku aż do 170 zł.

- Jeżeli miasto płaciło do tej pory za tonę odpadów 322 zł, to od tego roku Tonsmeier wystąpił ze znacznymi podwyżkami, ostatecznie udało nam się wynegocjować cenę 430 zł. Z tym, że nie został przy tym jeszcze uwzględniony wzrost cen energii - mówił dzisiaj podczas konferencji prasowej Jacek Boczkaja.

Wiąże się to z podwyżką cen dla mieszkańców. Już teraz chociażby w Łęczycy te kwoty sięgają 16 zł za odpady segregowane i 18 za niesegregowane. W Strzelcach czy Bedlnie z kolei ok. 15-16 zł. Prezydent Zbigniew Burzyński poinformował, że mieszkańcy Kutna również muszą spodziewać się takich podwyżek. Fala tych podwyżek przetacza się przez kolejne sąsiednie gminy i miasta. Wkrótce i w Kutnie podjęta zostanie uchwała w tej sprawie, a spodziewany wzrost cen to ok. 60 procent.

- Nie wiem czy ktoś to szaleństwo jakoś zahamuje. To jest sprawa leżąca po stronie rządu. Jest to niezależne od nas, nie ma tutaj wyjścia - dodał wiceprezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE