Reklama

Reklama

Przegląd filmów o tematyce etnologicznej i artystycznej. Kutno 2015

Opublikowano: pt, 15 maj 2015 13:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W dniach 12-13 maja br. odbył się "Przegląd filmów o tematyce etnologicznej i artystycznej. Kutno 2015" zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Kutnie. W konkursie udział wzięło 17 filmów. Dwudniową imprezę podzielono na bloki projekcyjne, w których uczestniczyło ponad 250 osób. Wyniki konkursu ogłoszono na wieczorze finałowym, którego atrakcją była projekcja filmu "Shirley – wizje rzeczywistości". Przyznano 3 nagrody główne i wyróżnienie.

Reklama

I miejsce zdobył film „Tkaczki” (autor Jan Siempiński) ujmujący zwartą konstrukcją, spójną z minimalistyczną warstwą dźwiękową. Na uwagę zasługują również wysmakowane zdjęcia zrealizowane na taśmie filmowej 16mm. II miejsce przyznano filmowi „Stanisław Czernik. Pisarz autentyczny” (autor Andrzej Moś) odkrywającemu postać literata wraz z szerokim tłem historycznym.

Całość została zaprezentowana w adekwatnej wielopłaszczyznowej formie. III miejsce zdobył film „Kujawskie sypanie piaskiem” (autorzy Elżbieta Barszcz i Maciej Cuske) w czytelny sposób przedstawiający zwyczaj i genezę wyjątkowej tradycji sypania wzorów z piasku, kultywowanej przez mieszkańców Kujaw. Na uwagę zasługują w nim także piękne timelaps'y kujawskich pejzaży. Wyróżnienie przyznano filmowi „Jak ta mietła” (autor Andrzej Paradowski), surowemu w formie i wyrazie obrazowi prostej filozofii życia bohatera.

Przegląd poświęcony filmom etnologicznym i artystycznym wypełnia lukę na festiwalowej mapie Polski. Jak podkreślali przybyli goście, w chwili obecnej jest to jedyny tego typu konkurs w naszym kraju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)