Reklama

Przegląd tygodnia: najważniejsze wydarzenia w Kutnie i okolicach 25-31 stycznia 2020

Opublikowano:
Autor:

Przegląd tygodnia: najważniejsze wydarzenia w Kutnie i okolicach 25-31 stycznia 2020 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co działo się w Kutnie w mijającym tygodniu? Przygotowaliśmy przegląd najważniejszych wydarzeń. Przeczytaj i bądź na bieżąco.

Wielkie wojskowe święto w Kutnie: Żołnierze WOT ślubowali pod ratuszem
Uroczystą przysięgę na sztandar złożyli w minioną sobotę żołnierze 92. Batalionu Lekkiej Piechoty (dowódca ppłk Paweł Malec) wchodzącego w skład 9. Łódzkiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. W uroczystości wziął udział m.in. były minister obrony narodowej i organizator WOT Antoni Macierewicz, który w wywiadzie dla KCI powiedział m.in., że "Wojska Obrony Terytorialnej to odpowiedź na dramat smoleński".


Nadchodzi przełom w sprawie zakorkowanego skrzyżowania? W grze prawie 5,4 miliona złotych!
Czy wreszcie doczekamy się modernizacji skrzyżowania na Łąkoszynie łączącego DK92, DK60 i DW 702? Niedawno otwarto oferty w kolejnym już przetargu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na wykonanie tej inwestycji.


Samochód już nigdy nie wjedzie tu pod pociąg? PKP ma plan
Na początku stycznia informowaliśmy o interpelacji Tomasza Rzymkowskiego dotyczącej przejazdu kolejowego na ul. Łąkoszyńskiej. Poseł pytał ministra infrastruktury, czy w tym miejscu pojawi się sygnalizacja świetlna i dodał, że niedawno doszło tam do potencjalnie niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Okazuje się, że PKP ma wobec tego miejsca poważne plany.


Zaczyna się! Powoli rusza inwestycja za prawie 6 milionów złotych
Pierwsze prace na drodze powiatowej łączącej Kutno i Łanięta właśnie ruszyły. Inwestycja ma zostać zakończona w przyszłym roku, a jej całkowity koszt wynosi niecałe 6 milionów złotych. Część z tej kwoty stanowi dofinansowanie.


Zielonej Osi nie będzie?! Miasto póki co rezygnuje
W trakcie konferencji prasowej Urzędu Miasta poruszono m.in. temat Zielonej Osi Miasta, czyli inwestycji, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Niestety, nie mamy dobrych wieści, gdyż podzieli ona los biblioteki.


Festiwal na Faktach w Kutnie
Rozpoczęła się seria wydarzeń związanych ze sztuką faktu, w centrum której stoi reportaż - głównie literacki, ale również fotograficzny czy filmowy. Spotkania autorskie z twórcami literatury non-fiction, wykłady, pokazy filmów, wystawy. W minionym tygodniu w Kutnie pojawili się: Jan Bluz i jego marihuanowe "podziemie nadziei", Bartosz Stróżyński, który odbył jedyną w swoim rodzaju podróż na Antarktykę, Wojciech Jagielski - jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich reportażystów oraz Krystyna Bratkowska i Monika Adamczyk Grabowska opowiadające o książce Mordechaja Canina „Przez ruiny i zgliszcza”.


Siła kobiet: Mieszkanki Kutna zostały asystentkami posłanek PiS i PO
Ewa Rzymkowska z PiS i Martyna Stasiak związana z Platformą Obywatelską zostały asystentkami parlamentarzystek swoich ugrupowań. Ta pierwsza pomagać będzie Joannie Lichockiej, druga - Agnieszce Hanajczyk.


Anonimowy donos do CBA na prezydenta. Zajęli się nim radni
W czwartek odbyła się krótka Sesja Rady Miasta w Kutnie. W jej trakcie zajęto się tylko podjęciem uchwały ws. pozostawienia bez rozpoznania skargi na działalność Prezydenta Miasta Kutno. Zarzuty podpisanych pod skargą "Mieszkańców Kutna" są dość osobliwe, a w samej treści pisma czytamy m.in. o "szpitalu miejskim w Kutnie", "żołnierzach młodzieżówki Unii Demokratycznej", czy fałszowaniu wyborów. Na zarzuty odpowiedział także sam Zbigniew Burzyński.


Pociągiem dojadą na każdą zmianę. Będą dodatkowe kursy dla pracowników
Nie udało się w grudniu, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku już wypali. Łódzka Kolej Aglomeraycjna zamierza pójść na rękę korzystających z jej usług pracownikom i wprowadzić połączenia korzystne dla każdej z trzech zmian.


I nastanie jasność. Prezydent podpisał umowę, wreszcie będzie bezpieczniej
Zarówno kierowcy, jak i piesi od lat podawali w wątpliwość poziom bezpieczeństwa na ul. Barlickiego. Już niebawem ich troski odejdą w zapomnienie. Miasto podjęło bowiem decyzję o doświetleniu zlokalizowanych tam przejść dla pieszych.


Rozprawy przeciwko byłemu prokuratorowi odwołane! Wszystko przez...
Za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów i branie łapówek od grupy przestępczej grozi mu 8 lat więzienia. Wszystkie rozprawy przeciwko byłemu kutnowskiemu prokuratorowi rejonowemu Sławomirowi E. mają się jednak nie odbyć. Powód? Spór kompetencyjny pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą i sejmem a Sądem Najwyższym.


Mężczyzna skatowany na śmierć? Znaleziono go na przystanku, zmarł w szpitalu
Brutalne pobicie, czy wypadek? Prokuratura bada okoliczności śmierci mężczyzny, który w połowie stycznia zmarł w kutnowskim szpitalu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE