Przegrana na koniec sezonu

Przegrana na koniec sezonu - Zdjęcie główne

Wydarzenia AZS WSGK Pol Fol Kutno rywalizację w II Lidze Koszykówki zakończył porażką. Wyjazdowy pojedynek z walczącą o utrzymanie Unibet Legią Warszawa miał być łatwym meczem, tymczasem to gospodarze okazali się lepsi i wygrali 82:74

Akademicy z Kutna do Warszawy pojechali bez zmagającego się z kontuzją ręki Radosława Kubali. Pomimo jego braku w pierwszej połowie meczu AZS prezentował się bardzo dobrze. Pierwszą kwartę wygrał 24:21, a w drugiej zwyciężył 20:14. Jednak w trzeciej kwarcie drużyna z Kutna została zdeklasowana przez Legionistów, którzy w tej odsłonie zwycięzyli aż 29:16. AZS nie zdołał się już podnieść, ostatnią kwartę przegrał 14:18, a Legia odnotowała czwarte zwycięstwo w sezonie.

Rywalizację w tym sezonie II Ligi koszykówki AZS WSGK Pol Fol Kutno zakończył na szóstym miejscu, notując 15 zwycięstw, 11 porażek i zdobywając 41 punktów. Drużyna, która w zeszłym roku broniła się przed spadkiem, w tym sezonie zrobiła ogromny postęp, a postawa Akademików w drugiej części sezonu pozwala mieć nadzieję na to, że w kolejnym sezonie drużyna z Kutna może próbować walczyć o awans na zaplecze Polskiej Ligi Koszykówki.
Unibet Legia Warszawa - AZS WSGK Pol-Fol Kutno 82:74 (21:24, 14:20, 29:16, 18:14)
Dla AZS Punktowali: A.Gołuch 19, A.Rajkowski 14, T.Szczepaniak 12, P.Karólewski 11, K.Rydlewski 10, K.Jażdżewski 8, F.Truściński 0, A.Depczyński 0