Reklama

Przejechał przez świat, bo chciał napić się wódki z pingwinami. Teraz odwiedził Kutno!

Opublikowano:
Autor:

Przejechał przez świat, bo chciał napić się wódki z pingwinami. Teraz odwiedził Kutno! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zaczęło się od tego, że – jak sam mówi – chciał napić się wódki z pingwinami. Od tamtego czasu trochę już minęło, a on nadal podróżuje. Dawid Fazowski z YouTubowego kanału "Przez Świat na Fazie" postawił przed sobą nowe wzywanie. Tym razem zwiedza Polskę, odwiedził także Kutno.

Dawid – czy jak kto woli – Faza, pochodzi z Żor na Śląsku. Jest absolwentem szkoły górniczej. Już w wieku 15-16 lat dużo podróżował, odwiedził wiele ciekawych miejsc w Polsce.

- Sprawa wygląda następująco - kiedyś pomyślałem żeby napić się wódki z pingwinami. No i tak właśnie zrobiłem. Korzystająć ze środku transportu jakim jest autostop i jachtostop, dostałem się do Ameryki Południowej i przeżyłem największą przygodę swojego życia – pisze o sobie Dawid.

W ten oto sposób powstał jeden z najpopularniejszych na polskim YouTube kanałów podróżniczych. Spontaniczne nagrywane historie, bez wcześniejszego planu, często "z ręki" okraszone komentarzami Dawida błyskawicznie stały się hitem. "Przez Świat Na Fazie" ma około 417 tys. subskrypcji.

Teraz – jak zauważył Kutnowski Dom Kultury – Faza odwiedził również Miasto Róż.

- Na początku roku ogłosił, że tym razem wyrusza w Polskę i odwiedzi każde województwo! W tym sezonie chciałby również "odczarować" pewne stereotypy. Zapytaliśmy wówczas "Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy...?" sugerując, aby odwiedził również nasze miasto. Okazuje się, że z propozycji skorzystał! Pomimo dosyć krótkiej wizyty w Kutnie nagrał kilka scen i pochwalił dworzec! – napisał KDK w mediach społecznościowych.

KDK dodaje, że dostępne są już odcinki z Podlasia oraz warmińsko-mazurskiego, a nam pozostaje czekać na publikację materiału z naszego województwa.

Jak czytamy na profilu facebookowym "Przez Świat na Fazie", jednym z celów wizyty w Kutnie był wspomniany przez KDK kutnowski dworzec.

- Czy byłeś kiedyś w Kutnie na dworcu w nocy? Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy..." – napisał w komentarzu jeden z widzów kanału.

- Musiałem pokazać, że jest już nieaktualne – odpowiedział mu Dawid.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE