Reklama

Reklama

Przejechali tysiące kilometrów z darami dla uchodźców. Dotarli już do Kutna [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mini ciężarówki pełne darów przyjechały w minionym tygodniu do kutnowskiego magazynu zbiórki pomocy na rzecz obywateli Ukrainy. Ubrania, żywność długoterminowa, a także szkolne wyprawki zostały przywiezione przez grupę sześciu wolontariuszy z Anglii. Ich przyjazd do Polski koordynowała firma Torex funkcjonująca koło Piątku.

Reklama

Właściciel firmy jest Anglikiem i prywatnie zna wolontariuszy. Razem doszli do wniosku, że mogą pomóc Ukraińcom poprzez polski zakład. Brytyjska delegacja po przekazaniu darów spotkała się z prezydentem Kutna Zbigniewem Burzyńskim.

- To bardzo sympatyczni ludzie, którzy pokazali swoje serca przejeżdżając tysiące kilometrów samochodami dostawczymi. Jechali na zmianę i nie zważali nawet na to w jakich warunkach śpią. Wielki szacunek za tak zorganizowaną akcję i wysiłek, który włożyli w tę pomoc. To bardzo duży gest solidarności całej Europy z Ukrainą – podkreśla Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Kilkanaście palet darów z Wielkiej Brytanii uzupełniło miejski magazyn przy ulicy Bema. 

- Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim przedstawicielom firmy Torex oraz grupie brytyjskich wolontariuszy – mówią przedstawiciele magistratu.

Info: UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy