Reklama

Przełom w sprawie WORD-u?! Burzyński: Będziemy zawierać nowe porozumienie

Opublikowano:
Autor:

Przełom w sprawie WORD-u?! Burzyński: Będziemy zawierać nowe porozumienie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny raz wraca temat kutnowskiej filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach. Sprawa jakby utknęła w martwym punkcie i znajdowała się w nim przez kilka miesięcy (KLIK), jednak z początkiem marca wreszcie coś drgnęło. O szczegółach przedwczoraj poinformował prezydent Zbigniew Burzyński w trakcie sesji rady miasta.

Temat swoim pytaniem wywołał radny Robert Małachowski.

- Były rozmowy z dyrektorem WORD-u Skierniewice, chyba mamy też pozwolenie Urzędu Marszałkowskiego. Jak wygląda sprawa filii WORD-u w Kutnie? - pytał radny Robert Małachowski.

- W sprawie WORD-u był pewien zastój. Po ostatnim przetargu wykonawca się wycofał, to było jesienią ubiegłego roku. Nastąpiły wybory, zmiany władz, nie było wiadomo, czy ten temat będzie kontynuowany – różne mogły być spojrzenia na tę sprawę zarówno przez Urząd Marszałkowski jak i dyrekcję WORD Skierniewice – wyjaśniał prezydent, Zbigniew Burzyński.

Władze Kutna były w stałym kontakcie z WORD-em w Skierniewicach, jednak tam również nie posiadano żadnej wiedzy o decyzji Urzędu Marszałkowskiego w sprawie filii w Kutnie.

- W każdym przedsięwzięciu jest strona ekonomiczna. Musieli się zastanowić, czy z ich punktu widzenia jest to opłacalne – mówił prezydent.

Jednak 8 marca w tej sprawie nadszedł pewien przełom. W Kutnie władze miasta spotkały się z dyrektorem departamentu infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego i dyrektorem WORD Skierniewice. Wnioski? Wszystko będzie prawdopodobnie zrealizowane w nieco innej formule finansowej, niż pierwotnie zakładano.

Z. Burzyński mówił, że początkowo inwestycja miała być zrealizowana przez Kutno, a WORD Skierniewice miał ją spłacać miastu w miesięcznych ratach. Kwota jednak była i jest duża dla WORD-u, dlatego padła propozycja o „podziale zadań”.

Miasto odpowiadałoby za zrealizowanie części dotyczącej placu manewrowego (także nieco okrojonego względem początkowych planów). Natomiast za budynek filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego łącznie z wyposażeniem odpowiadałaby dyrekcja WORD Skierniewice. Obecnie wszystko jest w fazie przygotowań.

- Będziemy zawierać nowe porozumienie uwzględniające podział zadań, finansów w tej nowej konfiguracji. W każdym razie – WORD Skierniewice dostał zgodę Urzędu Marszałkowskiego na kontynuowanie tego tematu – mówił Zbigniew Burzyński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE