Reklama

Reklama

Przeżyli ze sobą już ponad 50 lat! Złote Gody Państwa Andrysiewiczów [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Państwo Zofia i Krzysztof Andrysiewiczowie 50 lat temu powiedzieli sobie sakramentalne tak, a dziś wspominali to wydarzenie wraz z rodziną w kutnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Z tej okazji prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami.

Reklama

Państwo Zofia i Krzysztof Andrysiewiczowie pobrali się 25 grudnia 1972 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie, a dziś w tym samym miejscu obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji prezydent Zbigniew Burzyński uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami.

W słowach skierowanych do czcigodnych Jubilatów pogratulował wspólnie spędzonych lat, podczas których doświadczyli wiele radości i szczęścia, ale również i trosk. Ich wzajemny szacunek, cierpliwość i odpowiedzialność pozwoliły wychować następne pokolenia. Prezydent podziękował również za ich dorobek zawodowy, dzięki któremu Kutno na przestrzeni minionych lat rozwijało się. Państwo Andrysiewiczowie cieszą się z dwójki dzieci: Macieja i Arkadiusza oraz wnucząt: Michała, Mileny i Bartosza.

Po uroczystości nie mogło zabraknąć symbolicznej lampki szampana, wspólnych pamiątkowych zdjęć i życzeń od najbliższych. 

Zapytaliśmy Jubilatów, jaki jest ich przepis na długie i udane małżeństwo. Jak mówią, nie ma na to specjalnej recepty, a najważniejsza jest miłość i zrozumienie. Jak się poznali?

- To był przypadek. Wróciłem z wojska i wyszedłem po koleżankę, z którą kilka lat się znaliśmy, ale koleżanka była tak wspaniałomyślna, że przyszła z żoną. Żona mi się spodobała, zaczęliśmy się spotykać i po niespełna pół roku zdecydowaliśmy się pobrać - mówił Pan Krzysztof. 

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych lat pełnych zdrowia i miłości!

Przypominamy, że małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 4 do 6 miesięcy.

Pary, które szczęśliwie doczekały jubileuszu Szmaragdowych (55-lecie), Diamentowych (60-lecie) czy następnych godów również mogą zgłaszać taki fakt do USC. Podczas zorganizowanej uroczystości Jubilaci otrzymują listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Kutna. Więcej informacji pod numerem tel. 24 254 28 84.

Info: własne/UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy