Reklama

Reklama

Przy śniadaniu dyskutowali o sukcesji

Opublikowano: śr, 14 paź 2015 11:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak przejść proces zmiany pokoleniowej w firmie? Jak tworzyć strategię długowieczności? Jak rozwiązywać problemy pojawiające się w przedsiębiorstwach rodzinnych? Kiedy przekazać pałeczkę dzieciom? Za nami śniadanie biznesowe "Sukcesja - biznes i rodzina", organizowane przez Agencję Rozwoju Regionu Kutnowskiego. O sukcesji mówiła dzisiaj w Hotelu Rondo dr Adrianna Lewandowska, doradca ds. strategii i sukcesji w firmach rodzinnych, założyciel i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego – ośrodka naukowo-badawczego i Centrum Wiedzy – powstałego z myślą o właścicielach firm rodzinnych oraz ich następcach.- ARRK po raz kolejny zorganizowała śniadanie biznesowe. Dedykowane ono jest tematowi sukcesji. To bardzo ważnych dla firm rodzinnych i bardzo się cieszę, ze frekwencja dopisała - mówi Mariola Grodnicka, prezes ARRK.

Reklama

Jak się okazuje, sukcesja, czyli przekazanie władzy, kontroli w firmie następnemu pokoleniu, nie jest łatwym procesem.

- W procesie sukcesji bardzo ważna jest zasada 4xW. Po pierwsze wiedza, którą przekazujemy następnemu pokoleniu. Poza tym z czasem musimy podzielić się władzą, a później własnością, na początku jej częścią, by poobserwować, jak nasze dzieci sobie radzą. To wszystko musi być oparte na wartościach - mówiła dr Adrianna Lewandowska.

Szkolenie przy śniadaniu bardzo przypadło do gustu kutnowskim przedsiębiorcom.

- Mąż, z którym prowadzę firmę uczestniczył niedawno w szkoleniu, które prowadziła pani Adrianna. Był zachwycony, stąd moja obecność tutaj. Bardzo wartościowe spotkanie - ocenia Joanna Lewandowska, która prowadzi firmę Hurt-Pap.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)