Reklama

Przyjdź na "spotkanie z astronomią"

Opublikowano:
Autor:

Przyjdź na "spotkanie z astronomią" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym roku szkolnym odbyła się już trzecia edycja „Spotkań z astronomią”. Gimnazjaliści z „Trójki” byli uczestnikami zajęć o budowie Wrzechświata i odkryciach współczesnej kosmologii. Zajęcia realizowane były przez Hannę Chmielecką i Roberta Wąsa w ramach miejskich grantów oświatowych pod hasłem ” Sięgaj gdzie wzrok nie sięga – Kutnowskie Granty Oświatowe”. Finałem „Spotkań z astronomią” będzie nocna obserwacja nieba. Organizatorzy projektu zapraszają wszystkich zainteresowanych mieszkańców Kutna i okolic na nocne obserwacje nieba przy użyciu profesjonalnych teleskopów zaplanowana na 1 kwietnia. – miejsce boisko szkolne przy Gimnazjum nr 3 w Kutnie, ul. Łęczycka 11, w godz. 19.00 – 22.00.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będą możliwe obserwacje: Jowisza, Mgławicy Oriona, gromady gwiazd: Hiady, Praesepe, Double Cluster, Messier 36.

Około godz. 18.30 uczestnicy obserwacji będą mogli zobaczyć w jaki sposób przygotować teleskop do obserwacji – jak ustawić montaż paralaktyczny na gwiazdę polarną. Uczestnicy obserwacji będą mogli obejrzeć wystawę prac uczniowskich przedstawiających zjawiska astronomiczne oraz zapoznać się z aplikacjami umożliwiającymi wirtualną obserwację ciał niebieskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE