Reklama

Reklama

Przyszłoroczny budżet miasta tematem konferencji w UM [WIDEO]

Opublikowano: śr, 25 lis 2015 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas dzisiejszej konferencji w Urzędzie Miasta Kutna prezydent Zbigniew Burzyński oraz wiceprezydenci Zbigniew Wdowiak i Jacek Boczkaja omówili projekt budżetu miasta na nadchodzący rok. Poruszono m.in. kwestie dochodów oraz przychodów miasta, wydatków na kulturę i edukację, kulturę fizyczną i sport, przedstawiono także inwestycje dokonane w 2015 r. i te planowane na rok 2016.Prezydent Burzyński przedstawił planowane dochody na przyszły rok, które mają wynieść prawie 150 mln zł. W kwocie tej mieszczą się dochody bieżące, których wzrost obserwuje się od kilku lat, oraz dochody majątkowe, których spadek spowodowany jest coraz mniejszą ilością terenów inwestycyjnych i brakiem środków pochodzących z UE. Dochody i przychody wyniosą łącznie prawie 160 mln zł, a rozchody niecałe 9 mln zł. Wydatki i rozchody sięgną niemal 160 mln zł i zrównają się z dochodami i przychodami budżetu.

Reklama

Włodarz omówił planowane wydatki, których kwota w zamyśle wynosi ponad 150 mln zł. Wliczają się w to wydatki na oświatę (prawie 49 mln), pomoc społeczną (ponad 25 mln), kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego (prawie 9 mln), a także kulturę fizyczną i sport (prawie 4,5 mln) i wydatki związane z obsługą miasta (ponad 13 mln zł). Ważnym elementem będą wydatki inwestycyjne, obejmujące m.in. budowy chodników i ulic, budowę mieszkań czy wykup nieruchomości. Przewidziano także budowę boiska wielofunkcyjnego przy Gimnazjum nr 1, budowę kanalizacji deszczowej przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą, rewitalizację parku Traugutta a także pomoc finansową dla Powiatu Kutnowskiego z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału kutnowskiego szpitala (po 1 mln zł przez 5 lat). Nie zapomniano też o Budżecie Obywatelskim, na który przeznaczono 1 mln zł.

O inwestycjach realizowanych w bieżącym roku opowiedział wiceprezydent Jacek Boczkaja, który wymienił prace mające zakończyć się do końca 2015 roku, m.in. remont ul. Krasińskiego, parking na ul. Intermodalnej, salę sportową w Szkole Podstawowej nr 9, kanalizację na ul. Grunwaldzkiej czy remont ulicy Raszewskiej. Na wydatkach dotyczących kultury i edukacji skupił się natomiast Zbigniew Wdowiak. Mówił on o wzroście nakładów przeznaczonych m.in. na Muzeum Regionalne, Kutnowski Dom Kultury i rozbudowę biblioteki, wspomniał również o najbliższych planach miasta- czyli organizacji wigilii miejskiej oraz jarmarku świątecznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)