Reklama

Reklama

Przyszłość ZOL-u zagrożona

Opublikowano: śr, 17 cze 2015 01:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W trakcie dzisiejszej sesji nadzwyczajnej radny Konrad Kłopotowski poruszył sprawę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego uruchomionego w zeszłym roku na terenie kutnowskiego szpitala. Jak się okazuje, przyszłość ZOL-u jest niepewna i w głównej mierze uzależniona od kontraktu z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Reklama

- Kiedy otwierano oddział, mówiło się, że będzie przynosić on zyski w granicach 400 tys. zł rocznie. Co teraz dzieje się z ZOL-em? - pytał prezesa Wilanowskiego lider opozycji.

Takie informacje szybko zdementował starosta Krzysztof Debich, następnie głos zabrał prezes KSS-u, który wyjaśnił, że sytuacja jest trudna, ale nie ma mowy zamknięciu ZOL-u.

- Oddział został zakontraktowany jedynie na pierwsze 3 miesiące, z czego zostało wykorzystanych zaledwie 27 procent. Jest problem z pododdziałem wentylacji mechanicznej, na którym obecnie nie ma pacjentów. Kontrakt z NFZ jest zdecydowanie zbyt niski, obecnie staramy się o to, aby wynosił on 990 tys. zł do końca roku. Jeżeli nie da się wynegocjować takiej umowy, pododdział wentylacji mechanicznej będzie musiał zostać zamknięty - wyjaśniał R. Wilanowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)