Reklama

Reklama

Przywoził tlen do kutnowskiego szpitala. Ukradli mu samochód

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Radio Łódź

Przywoził tlen do kutnowskiego szpitala. Ukradli mu samochód - Zdjęcie główne

Samochód służył do przewożenia tlenu także do Kutna | foto Radio Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci poszukują osoby, która wczoraj ok. godz. 5 rano ukradła czerwonego hyundaia. W aucie znajdowały się butle z tlenem. Właściciel pojazdu dowoził je także do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego.

Reklama

Pan Michał – właściciel skradzionego samochodu – używał tego pojazdu do transportu butli. Dowoził je do szpitali i karetek.

- Codziennie ratujemy transportami szpitale i pacjentów, którym w tym bardzo trudnym czasie brakuje tlenu do oddychania. Próbujemy zrobić wszystko, co możemy, żeby był tlen, wozimy te butle dzień i noc. Przyjeżdża do nas straż i wojsko. Znaki szczególe auta, to bagażnik na cztery rowery i hak holowniczy. Numer rejestracyjny to EL9M237 – mówi właściciel samochodu w rozmowie z Radiem Łódź.

Zastępca dyrektora ds. technicznych i administracyjnych Kutnowskiego Szpitala Samorządowego mówiła we wczorajszym materiale, że co drugi dzień pan Michał do naszej placówki przywoził ponad 20 butli. 

- Nie wiem czy złodziej miał świadomość tego, co kradnie. Przez tę sytuację czekamy na butle z bojaźnią. Zostało nam 10 butli, kolejnych nie ma nam kto dowieźć – mówiła wczoraj Monika Kilar-Błaszczyk.

Marcin Szmaja z Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego stwierdza, że kradzież auta przewożącego tlen w trakcie trzeciej fali pandemii jest czymś niewyobrażalnym.

- W tej chwili tlen jest najlepszym lekiem. Jego dostawy są organizowane dosłownie w ostatnich minutach tak, aby tego tlenu nie brakło, by zawsze był zabezpieczony – mówi Marcin Szmaja w rozmowie z Radiem Łódź.

Do tego tematu będziemy wracać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy