Reklama

Przywracają międzypowiatowe trasy. Jakie korzyści dla nas?

Opublikowano:
Autor:

Przywracają międzypowiatowe trasy. Jakie korzyści dla nas? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Województwo łódzkie przygotowało 29 nowych linii autobusowych, które zostaną zgłoszone do dofinansowania w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Na ich trasach znalazły się dwie miejscowości z naszego powiatu. Tymczasem dziś (12 sierpnia) mija termin składania wniosków o przywrócenie lub utworzenie nowych tras przez gminy i powiaty.

Jak informuje Urząd Wojewódzki w Łodzi, prace nad wyłonieniem najbardziej potrzebnych linii trwały od momentu wejścia w życie ustawy, czyli od 18 lipca. Wybrano 29 tras międzypowiatowych (takimi zajmuje się samorząd województwa, pozostałe są w kompetencjach starostów i wójtów), które zostaną zgłoszone do dofinansowania. O tym, które ostatecznie otrzymają wsparcie, do 20 sierpnia zadecyduje wojewoda. Trzy dni później rozpocznie się zawieranie umów z samorządami o uruchomieniu połączeń.

- Wszystko po to, żeby jak najszybciej wybrać operatora połączeń i od 1 września autobusy mogły ruszyć na trasy - wyjaśniał marszałek Grzegorz Schreiber.

Województwo łódzkie w tym roku ma do dyspozycji 15,5 mln zł w ramach Funduszu.

- Dofinansowanie do 1 wozokilometra wyniesie 1 zł dlatego propozycje samorządu województwa wyczerpałyby 1 mln 729 tys. zł – informuje Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego.

Fundusz rozwoju przewozów autobusowych utworzony przez rząd ma na celu przywracanie lokalnych połączeń autobusowych, które nie funkcjonowały od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy, albo tworzenie ich tam, gdzie są białe plamy komunikacyjne. Miejscowościami, które znalazły się na liście linii zaproponowanych przez Samorząd Województwa Łódzkiego, są Dąbrowice i Krośniewice. Poniżej pełna lista.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE