Reklama

Psy się załatwiają, właściciele nie sprzątają: Magistrat ma plan. Jaki?

Opublikowano:
Autor:

Psy się załatwiają, właściciele nie sprzątają: Magistrat ma plan. Jaki? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwa tygodnie temu informowaliśmy o piśmie radnego Krzysztofa Matusiaka, który wnioskował do miejskich władz o przeprowadzenie kampanii edukacyjnej., której przekaz miałby dotyczyć konieczności sprzątania po naszych czworonożnych pupilach. Magistrat zabrał już głos w tej sprawie.

- Akcje informacyjno-edukacyjne skierowane do właścicieli psów, dotyczące zwiększenia ich świadomości odnośnie konieczności usuwania zanieczyszczeń pozostawianych na chodnikach i trawnikach przez psy, były prowadzone w przeszłości kilkukrotnie. Ostatni raz, zwiększona akcja informacyjna, miała miejsce w roku 2016. Kampania „Kupa nie gryzie. Posprzątaj po swoim psie" obejmowała kolportaż ulotek/plakatów wraz z ich publikacją na stronach internetowych UM Kutno. W ramach akcji mieszkańcy Kutna mogli również odbierać w urzędzie urządzenia do sprzątania psich odchodów – odpowiada radnemu Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

Ponadto informuje, że miejskie władze planują przeprowadzenie podobnych działań, ponieważ problem wciąż występuje. Akcja będzie polegała na wydrukowaniu plakatów i ulotek, informacje o niej pojawią się także w internecie i lokalnych mediach.

Krzysztof Matusiak proponował, by na słupach oświetleniowych zawiesić specjalne ulotki informujące o konieczności sprzątania po psach.

- Wszelkie materiały informacyjne powinny być umieszczane w miejscach zapewniających kontrolę nad tymi materiałami podczas ich ekspozycji oraz odbywać się za zgodą właścicieli tych miejsc. Umieszczanie informacji na słupach czy drzewach, w warunkach pozbawionych kontroli i gdzie narażone są na działanie czynników atmosferycznych, nie daje gwarancji utrzymania jakość materiałów i może wpłynąć na pogorszenie walorów estetycznych oraz stanu czystości otoczenia – kończy J. Boczkaja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE