Reklama

Reklama

''Puchar Recyklingu'' powędrował do Kutna!

Opublikowano: pt, 30 lis 2018 14:08
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto Kutno uhonorowane zostało nagrodą główną w kategorii Bioodpady w XIX edycji Konkursu Puchar Recyklingu. Finał konkursu odbył sie 29 listopada br. w Teatrze Capitol w Warszawie.

Reklama

Konkurs Puchar Recyklingu organizowany jest od 2000 roku przez miesięcznik "Przegląd komunalny", branżowe czasopismo podejmujące tematykę gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. W sposób kompleksowy oceniana jest selektywna zbiórka odpadów i działania edukacyjne. Konkurs skierowany jest do trzech grup: gmin, przedsiębiorstw oraz placówek i organizacji, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów. Uczestnicy rywalizują ze sobą w kilku kategoriach związanych z konkretnymi frakcjami odpadów oraz w kategorii edukacja recyklingowa. Do tegorocznej edycji konkursu przystąpiła rekordowa ilość uczestników przekraczająca liczbę 170.

Finaliści konkursu to podmioty, które realizują najbardziej efektywne systemy selektywnej zbiórki odpadów u źródła, a także prowadzą ciekawą i skuteczną edukację ekologiczną. W przypadku miasta Kutna docenione zostały działania podejmowane w zakresie ochrony środowiska poprzez racjonalne gospodarowanie odpadami.

Konkurs objęty honorowym patronatem: Ministra Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polskiej Izby Ekologii, Krajowej Izby Gospodarczej, Związku Miast Polskich, Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)
 • 3 lata temu | ocena +4 / -4

  mona

  Te Jorge rzuć się w te odpady komunalne bo tam bedziesz pasował jak nic7

 • 3 lata temu | ocena +6 / -6

  jorge

  Czy Was kuźwa w końcu coś kiedykolwiek zadowoli? Oczywiście dostali nagrodę za friko, żeby zrobić na złość "wielbicielom" włodarzy miasta. Ludzie ogarnijcie się! Pozdrawiam normalnych.

 • 3 lata temu | ocena +2 / -2

  dsdskkk

  śmiech na sali... kutno i recykling... chyba piecowy bo zimą znacząco spada ilość plastiku - widziałem osobnika który wyjmował butelki plastikowe i nimi palił w swoim domku jednorodzinnym,,,

 • 3 lata temu | ocena +4 / -4

  strażak

  Musi Ci z farszafy wiedzą o utylizacji na Majdanach.

 • 3 lata temu | ocena +12 / -12

  JaP

  No śmiech na sali! Co w takim razie robią Panowie, którzy do jednej śmieciarki opróżniają pojemniki z makulatury, plastiku i tzw. odpadów mieszanych????? Mam taki widok 2 x tydzień więc to chyba nie pomyłka.

  • 3 lata temu | ocena +5 / -5

   Kamil

   Panowie opróźniają z komunalki pojemniki które są przeznaczone na makulaturę i plastik. Jak tam wrzucanie komunalke bo Wam się nie chce segregować to się nie dziwcie. Śmiech na sali to Twój komentarz. Jak jesteś nie doinformowany to nie komentuj bo się kompromitujesz.