Reklama

PWiK kontroluje mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

PWiK kontroluje mieszkańców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o. w Kutnie prowadzi kontrole w zakresie prawidłowości przyłączeń i odprowadzania ścieków do kanalizacji sanitarnej. Zarząd PWiK informuje, iż zgodnie z artykułem ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę oraz zbiorowym odprowadzaniu ścieków z dnia 7 czerwca 2001 roku, zabrania się wprowadzania ścieków bytowych i ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych przeznaczonych do odprowadzania wód opadowych, a także wprowadzania ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej.

Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne jest zobowiązane do regularnej kontroli ilości i jakości odprowadzanych ścieków bytowych i ścieków przemysłowych oraz kontroli warunków wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych.

Celem kontroli jest wyeliminowanie zakazanego prawem odprowadzania wód opadowych i roztopowych do urządzeń kanalizacji sanitarnej oraz bezumownego korzystania z kanalizacji sanitarnej.

W przypadku istnienia przyłączeń odprowadzających wody opadowe i roztopowe do kanalizacji sanitarnej prosi się o dokonanie trwałego ich odcięcia a w przypadku korzystania z kanalizacji sanitarnej bez zawartej umowy fakt ten należy zgłosić do Biura Obsługi Klienta w celu zawarcia umowy.

W przypadku stwierdzenia nielegalnego odprowadzania wód opadowych i roztopowych oraz korzystania z kanalizacji sanitarnej bez zawartej umowy zostanie wszczęte postępowania karne, gdyż stanowi ono, zgodnie z art. 28 ust 4a Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę oraz zbiorowym odprowadzaniu ścieków, przestępstwo które zagrożone jest karą ograniczenia wolności albo grzywny do 10 000 (dziesięciu tysięcy) zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE