Reklama

Pytamy magistrat: Dlaczego nie dostaliśmy pieniędzy na kino?

Opublikowano:
Autor:

Pytamy magistrat: Dlaczego nie dostaliśmy pieniędzy na kino? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym tygodniu informowaliśmy o fiasku starań magistratu o dofinansowanie na utworzenie drugiej sali widowiskowo-teatralnej w Kutnowskim Domu Kultury (KLIK). Wczoraj władze odpowiedziały na nasze pytania, które można streścić do dwóch słów – szukamy dalej.

Władze naszego miasta w ubiegłym roku złożyły wniosek o dofinansowanie budowy kameralnej, wielofunkcyjnej sali kinowo-teatralnej w Kutnowskim Domu Kultury. Projekt szacowany był na kwotę 1,7 mln zł.

- Zakładał przebudowę istniejącej sali baletowej na salę kinowo-teatralną dla 82 osób. Projekt przeszedł ocenę formalną, niestety nie znalazł się na liście do dofinansowania. Nie otrzymał punktacji w zakresach związanych z zabytkowością obiektu. Nie otrzymał również punktów za rewitalizacyjny charakter projektu, bo taki nie był, ani też za realizację projektu w partnerstwie publiczno-prywatnym oraz za wpis do Kontraktu Terytorialnego Województwa Łódzkiego – informuje nas Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

W wyniku tak skonstruowanej punktacji kutnowski projekt w ocenie merytorycznej nie uzyskał wymaganej liczby punktów i tym samym nie otrzymał dofinansowania. To nie oznacza, że temat ostatecznie upadł, ponieważ, jak informuje Urząd Miasta:

- Władze miasta będą podejmowały dalsze starania o pozyskanie dofinansowania na wspomniane zadanie, w miarę swoich możliwości finansowych oraz zależnie od naborów ogłaszanych przez instytucje wdrażające pomocą unijną dla samorządów – kończy Biuro Prasowe.

Czy zatem KDK doczeka się drugiej sali kinowo-teatralnej? Temat będziemy monitorować.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE