Reklama

Radni chcą hip-hopu. Napisali w tej sprawie do prezydenta

Opublikowano:
Autor:

Radni chcą hip-hopu. Napisali w tej sprawie do prezydenta - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wiele wskazuje na to, że Hip-Hop Rose Festiwal, który tego lata po raz pierwszy gościł w naszym mieście, odbędzie się również w przyszłym roku. Radni miejscy złożyli do prezydenta wniosek o zabezpieczenie w budżecie pieniędzy m.in na organizację tej imprezy. Jaką kwotę przeznaczą na nią kutnowscy włodarze?

11 grudnia Komisja Edukacji, Kultury i Sportu oraz Komisja Promocji podjęły wniosek z prośbą o zabezpieczenie środków finansowych w planie wydatków budżetowych na 2020 rok na organizację koncertów muzycznych, m.in z przeznaczeniem na organizację koncertu rockowego "Rose" oraz koncertu muzyki hip-hop. Pismo trafiło do wiceprezydenta, Jacka Boczkai.

Plan organizacji imprez muzycznych mocno aprobuje przewodniczący rady, Mariusz Sikora.

- Nie samymi inwestycjami miasto żyje. Potrzebujemy też kultury, dlatego zależy nam (radzie miejskiej - przyp. red.) na organizacji tego typu wydarzeń, jak festiwale rockowe, czy raczkujący festiwal hip-hopowy. Mam nadzieję, że prezydent spojrzy na nasz wniosek przychylnym okiem i uda się zorganizować festiwale z prawdziwego zdarzenia - mówi M. Sikora.

Z optymizmem w przyszłość spogląda organizator pierwszej edycji Hip-Hop Rose Festiwal, Przemysław Tobolczyk.

- Bardzo dziękuję Radzie Miasta Kutna za wzięcie naszej działalności pod uwagę, walczyliśmy o tę pozycję i jesteśmy. Oczywiście jest to jeszcze daleka droga, ale zawsze o krok do przodu i w tym wypadku każdy pieniądz ma znaczenie. Póki co w tle prowadzone są rozmowy, wszystko zależy od budżetu, jakim ostatecznie będziemy dysponować. Mam nadzieję, że miejsce organizacji się nie zmieni i sukcesywnie będziemy go wzbogacać tak, by trwał minimum dwa dni. Na pewno wrócimy tuż po Nowym roku i będziemy informować na bieżąco za pomocą naszej strony FB, powstanie również witryna internetowa - komentuje sprawę Przemysław Tobolczyk.

Jak myślicie? Czy Hip-Hop Rose Festiwal zagości w naszym mieście na dobre? Przypomnijmy sobie, jak wyglądała pierwsza edycja. Naszą fotorelację z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE