Reklama

Radni chcą posprzątać Ochnię

Opublikowano:
Autor:

Radni chcą posprzątać Ochnię - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Radni miejscy i powiatowi postanowili zrobić coś dla Ochni. Bartosz Serenda wyszedł z inicjatywą społeczną oczyszczenia dna rzeki. Wszyscy, którzy chcą zakasać rękawy do wspólnej pracy powinni stawić się w sobotę o godz. 14 pod mostem przy ul. Sienkiewicza. Trzeba mieć worki na śmieci i rękawiczki.- Zapraszam wszystkich mieszkańców oraz radnych. Powinno nam pójść szybko, bo susza odsłoniła niemal całe koryto rzeki - apeluje radny powiatowy.Swoją obecność podczas sobotniej akcji zapowiedział również radny powiatowy Wojciech Ziółkowski.

- Wspólnie z radnym miejskim Łukaszem Walczakiem organizujemy również zbiórkę, której celem jest zebranie pieniędzy na wynajęcie profesjonalnej firmy, która zajmie się oczyszczeniem Ochni. Przeznaczymy na to część swoich diet. Namawiamy do tego również innych samorządowców - mówi Wojciech Ziółkowski. Zainteresowanych przekazaniem pieniędzy proszę o kontakt mailowy w.ziolkowski@onet.pl.

Tymczasem magistrat przypomina, że zlecił usunięcie zanieczyszczeń rzeki Ochni w związku z konserwacją koryta rzeki. Zlecenie realizuje firma WIT-MAR, Gołębiew Nowy.

- Należy podkreślić, że prace te nie mogą powodować naruszenia ekosystemu koryta – niedopuszczalne jest usuwanie kamieni bądź trwałe naruszenie struktury namułu, stanowiącego uszczelnienie dna. Usuwanie zanieczyszczeń odbywa się ręcznie, nie w sposób mechaniczny. Z koryta rzeki usunięto elementy metalowe, betonowe (kosze na śmieci, płytki chodnikowe), szkło, opony samochodowe, części połamanych ławek i mebli np. wersalkę - czytamy w informacji biura prasowego magistratu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE