Reklama

Radni miejscy dyskutują o przyszłości komisji mieszkaniowej

Opublikowano:
Autor:

Radni miejscy dyskutują o przyszłości komisji mieszkaniowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na 17 września zaplanowano konwent radnych ws. komisji mieszkaniowej. Przypomnijmy, że rajcy skłaniają się ku jej likwidacji. Uważają bowiem, że radni nie powinni opiniować przydziału lokali socjalnych, winni jedynie kontrolować gospodarkę mieszkaniową w mieście.Prezydent zaproponował rajcom m.in., by w sprawie mieszkań wypowiadała się komisja, w skład której wchodziliby reprezentanci Zarządu Nieruchomości Miejskich, TBS-u czy MOPS-u.

- Propozycje prezydenta nie wszystkim się podobają. Zastanawiamy się nad różnymi rozwiązaniami. W piątek otrzymaliśmy uchwałę z Płocka w tej sprawie. Kto wie, może pójdziemy w tym kierunku? Tam samorządowcy zadecydowali o punktowym systemie, na podstawie którego przyznawane są lokale socjalne - mówi Grzegorz Chojnacki, przewodniczący Rady Miasta.

- Każda z rodzin ubiegająca się o przydział otrzymuje w Płocku punkty. Pod uwagę brane są różne kwestie - m.in. finanse, zdrowie. Później na podstawie liczby punktów ustalana jest kolejność przyznawania mieszkań - dodaje przewodniczący.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE