Reklama

Radni przegłosowali uchwałę o dodatkach do wynagrodzenia dla nauczycieli

Opublikowano:
Autor:

Radni przegłosowali uchwałę o dodatkach do wynagrodzenia dla nauczycieli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas dzisiejszej sesji w powiecie radni zmienili uchwałę dotyczącą wprowadzenia „Regulaminu w sprawie wysokości oraz szczegółowych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz sposobu obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw nauczycieli szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowski”.

Głosowanie radnych było wynikiem postępowania wszczętego przez Wojewodę Łódzkiego, który miał wątpliwości co do zgodności uchwały z prawem. Dopiero po wprowadzeniu kilku zmian udało się ustalić nowe kwoty dodatków dla nauczycieli. Ich wysokość będzie wyliczana procentowo w zależności od funkcji danego pedagoga (na przykład, większą sumę otrzyma wychowawca prowadzący zajęcia w specjalnych ośrodkach wychowawczych niż nauczyciel przeprowadzający badania pedagogiczne). Dodatki do wynagrodzenia będą przysługiwały zarówno za pracę w trudnych warunkach, jak i za godziny ponadwymiarowe i zastępstwa.

W porządku obrad znalazło się także głosowanie nad wprowadzeniem zmian w budżecie powiatu na 2016 rok. Ten temat radni postanowili jednak odłożyć do najbliższego piątku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE